Foto: Putin na delta křídle naváděl ptáky do teplých krajin

Foto: Putin na delta křídle naváděl ptáky do teplých krajin
Tentokrát navlékl teplou bundu a helmu, aby se stal "velkým tatíčkem" hejna ohrožených jeřábů bílých.
Jako pilot motorového kluzáku jim měl ukazovat bezpečnou cestu ze Sibiře do teplejších končin.
Projekt Let naděje, na němž se podílejí i čeští vědci, spočívá v tom, že pilot deltaplánu v bílém odění, napodobujícím vzhled dospělého jeřába, v roli "vedoucího samce" ukazuje uměle odchovaným mladým jeřábům bezpečnou trasu tahu do teplejších krajin: z Jamalu přes západní Sibiř a Kazachstán na jih Uzbekistánu, kde ptáci mají přezimovat.
To se hodí. Putin se do role vedoucího samce pasuje často a rád. Sám se ale přiznal, že se s motorovým rogalem učil létat půldruhého roku.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Petr Jemelka Zahraničí, Reuters, ČTK, Petr Jemelka
6. 9. 2012 13:08

Vladimir Putin slaví šedesátku. A jeho Rusko s ním. Připomeňte si, čím vším se blýskl v posledních letech. Zatím naposledy zariskoval pro hejno ohrožených jeřábů, když neváhal vzlétnout na delta křídle, aby zmateným ptákům ukázal bezpečnou cestu do teplých krajin.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Požár kamionu na D1 na Benešovsku způsobil škodu téměř milion korun

Škodu téměř milion korun způsobil v sobotu ráno požár kamionu na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Nikdo nebyl zraněn, dálnice byla dočasně uzavřena. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Událost byla hlášena po 7:00. Plameny zachvátily i návěs, hasiči požár uhasili a vozidlo ochlazovali. Dálnice byla v úseku mezi Loktem a Hořicemi ve směru na Brno zhruba půl hodiny neprůjezdná. Vytvořila se dlouhá kolona, která ještě po 8:00 sahala až na 66. kilometr.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ozbrojenci v Turecku zavraždili sedm členů kurdské rodiny

Neznámí ozbrojenci v pátek zavraždili sedm členů kurdské rodiny ve městě Konya v centrální části Turecka. Podle místních médií vtrhli do jejich domu se zbraněmi a stavení následně zapálili. Činitelé organizací na ochranu lidských práv hovoří o útoku z nenávisti, turecké úřady tvrdí, že šlo o vyřizování dlouhodobých sporů mezi dvěma místními rodinami bez rasistického podtextu, napsala agentura AFP.

Někteří členové napadené rodiny utrpěli těžká zranění již při podobném incidentu v květnu. Podle jednoho z napadených členů rodiny byli tehdejší útočníci turečtí nacionalisté, kteří křičeli, že nechtějí, aby v jejich sousedství žili Kurdové.

Guvernér provincie Konya v médiích prohlásil, že úřady pachatele co nejrychleji chytí a předvedou je před soud.

Předchozí výpady vůči kurdské rodině přehlíželi policisté i místní soudy, což dalo pachatelům pocit beztrestnosti, řekl médiím právník obětí, podle nějž se všichni členové rodiny báli v poslední době o život. "Je to bezpochyby rasistický útok. Soudy a úřady nesou část zodpovědnosti za to, co se stalo," řekl v místní televizi Arti TV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy