reklama
 
 

Při třech atentátech v Čadu zahynulo nejméně 15 lidí, 130 lidí je zraněno

Aktualizováno 5. 12. 2015 22:00
Při trojitém sebevražedném útoku na ostrově v Čadském jezeru v sobotu zahynulo 15 lidí. Dalších více než 130 osob utrpělo zranění, informovala agentura AFP s odvoláním na čadské bezpečnostní zdroje. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil, podobné atentáty ale měli v minulosti na svědomí islamisté z hnutí Boko Haram, kteří do oblasti pronikají ze sousední Nigérie.

N'Djamena - Při sérii sebevražedných útoků na ostrově v Čadském jezeru v sobotu zahynulo 15 lidí. Dalších 130 jich utrpělo zranění, informovala agentura Reuters s odvoláním na čadskou státní televizi. Původní informace hovořily o 27 obětech.

K útokům se zatím nikdo nepřihlásil, podobné atentáty ale měli v minulosti na svědomí islamisté z hnutí Boko Haram, kteří do oblasti pronikají ze sousední Nigérie.

Celkem čtyři sebevražední útočníci se odpálili na různých místech trhu, který se koná každý týden na ostrově Koulfoua. V oblasti už od listopadu platí kvůli útokům islamistů výjimečný stav.

Organizace Boko Haram vznikla v roce 2002. Skupina se přihlásila k ideologii organizace Islámský stát (IS), která bojuje hlavně v Sýrii a v Iráku, a na severovýchodě Nigérie vyhlásila vlastní chalífát.

Podle organizace Amnesty International bylo jen od června při násilnostech připisovaných Boko Haram v Nigérii, Kamerunu, Čadu a Nigeru zabito nejméně 1600 lidí.

autor: ČTK | 5. 12. 2015 16:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama