Prezidentské volby na Ukrajině brzdí chřipková epidemie

Michal Štůsek Michal Štůsek
6. 11. 2009 18:24
Podle posledních informací by se měly volby přesunout až na květen 2010
Volby se možná kvůli chřipce oddálí
Volby se možná kvůli chřipce oddálí | Foto: Reuters

Moskva - Prezidentské volby na Ukrajině budou možná odloženy až na květen příštího roku.

Hlavním důvodem možného zpoždění je epidemie prasečí chřipky, která východoevropskou zemi sužuje, citovala agentura TASS Igora Popova, hlavního zástupce sekretariátu ukrajinského presidenta Viktora Juščenka.

"Pokud se vládě nepodaří získat kontrolu nad situací související s chřipkovou epidemií, není vyloučeno, že zavedeme krizové řešení, které povede k odložení voleb na 30. května (2010)," sdělil státní úředník Popov.

Termín prezidentských voleb byl dosud naplánovaný na 17. ledna 2010.


 

Právě se děje

před 18 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy