Přeborníka v boji s covidem vyděsili tři nakažení. Evakuuje desítky tisíc turistů

Reuters Reuters
27. 7. 2020 11:14
Tři lidé pozitivně testování na covid-19 stačili k tomu, aby Vietnam evakuoval 80 000 lidí, převážně domácích turistů, z miliónového města Danang.
Tři lidé pozitivně testováni na covid-19 stačili k tomu, aby Vietnam evakuoval 80 000 lidí, převážně domácích turistů, z miliónového města Danang. | Video: Reuters

Evakuace potrvá nejméně čtyři dny a postarají se o ni vietnamské aerolinky, které vypraví přibližně 100 letů denně z Danangu v centrálním části země do 11 vietnamských měst.

Vietnam, který si vysloužil obdiv mezinárodního společenství za to, jak zvládl s pomocí karanténních opatření zastavit šíření koronaviru, o víkendu znepokojily zprávy o prvním komunitním šíření nákazy od dubna a o třech nových případech nákazy koronavirem, které přibyly v neděli; všechny se objevily v turisty hojně navštěvovaném Danangu.

Ve Vietnamu, který má více než 95 miliónů obyvatel, se podle údajů Univezity Johnse Hopkinse dosud objevilo 420 potvrzených případů nákazy, které si nevyžádaly žádnou oběť.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy