Foto: Amerika v plamenech. Mohutné požáry se nedaří hasit

Foto: Amerika v plamenech. Mohutné požáry se nedaří hasit
Lesní požáry v Coloradu se stále nedaří uhasit. Desítky hektarů lesa polykají plameny.
Místní jsou z tak velkých požárů zděšeni. V sázce jsou jejich domovy.
"Kalamitní turisté", kteří se na požáry chodí dívat z bezpečné vzdálenosti, si nestěžují.
Plameny začínají ohrožovat jeden z domů poblíž Colorado Springs.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
27. 6. 2012 16:30

Rozsáhlé požáry, které vzplály ve Spojených státech, se nedaří hasit. Zejména v Coloradu je situace kritická. Lesní porosty tu hoří celkem na osmi místech. Ten zatím poslední začal hořet v sobotu 23. května u Colorado Springs. Šlehající plameny tam vyhnaly z domovů už 32 000 lidí, oheň "strávil" přes 2500 hektarů plochy. V úterý odpoledne plameny přeskočily bezpečnostní valy. Celkem v Coloradu do boje s ohněm nasadili desítky hasičských jednotek a 70 požárních letadel a vrtulníků. Dalších 25 vrtulníků hasičům poskytlo americké letectvo. Hasičům v současnosti pomáhají také vojáci z letecké základny u Colorado Springs, kterou bylo rovněž nutné evakuovat. Guvernér státu Colorado John Hickenlooper jedná s Pentagonem o další pomoci.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Do aukce kmitočtů pro síť 5G se přihlásilo sedm firem, horký kandidát ČEZ mezi nimi není

Do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G se přihlásilo sedm uchazečů. Jejich jména Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v této fázi nezveřejní. Nouzový stav, který bude platit od pondělí, nebude mít na aukci vliv. Vyplývá to z informací úřadu. ČTÚ uvedl, že všechny požadavky stávajících operátorů na vydání předběžných opatření, podané u soudu s cílem zastavit proces výběrového řízení, jsou už zamítnuty, a žádný z operátorů tak u Městského soudu v Praze se svou žádostí neuspěl.

Do aukce kmitočtů nakonec nepodala přihlášku energetická skupina ČEZ, byť polostátní firma účast dlouho zvažovala. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí firmy Ladislav Kříž. ČEZ byl opakovaně označován za jednoho z horkých kandidátů pro vstup na mobilní trh jako čtvrtý operátor. Spekulovalo se o jeho možné spolupráci s rakouským operátorem A1.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Pedofilní učitel tance, který zneužil jedenáct dívek, spáchal ve vězení sebevraždu

Smrt pedofilního učitele tance, který si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek z pražských mateřských škol, kvalifikovala Vězeňská služba jako sebevraždu. Nešlo tedy o trestný čin.  Muž zemřel v dubnu v mírovské věznici.

Lektor tance zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách, jedenáctou na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby.

U tří holčiček zašel ještě dál. Se dvěma měl orální sex. Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a s kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let jí postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa. U soudu uvedl, že s ní chtěl být až do smrti. Prohlásil také, že se už ve vazbě pokusil o sebevraždu léky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy