Foto: Amerika v plamenech. Mohutné požáry se nedaří hasit

Foto: Amerika v plamenech. Mohutné požáry se nedaří hasit
Lesní požáry v Coloradu se stále nedaří uhasit. Desítky hektarů lesa polykají plameny.
Místní jsou z tak velkých požárů zděšeni. V sázce jsou jejich domovy.
"Kalamitní turisté", kteří se na požáry chodí dívat z bezpečné vzdálenosti, si nestěžují.
Plameny začínají ohrožovat jeden z domů poblíž Colorado Springs.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
27. 6. 2012 16:30

Rozsáhlé požáry, které vzplály ve Spojených státech, se nedaří hasit. Zejména v Coloradu je situace kritická. Lesní porosty tu hoří celkem na osmi místech. Ten zatím poslední začal hořet v sobotu 23. května u Colorado Springs. Šlehající plameny tam vyhnaly z domovů už 32 000 lidí, oheň "strávil" přes 2500 hektarů plochy. V úterý odpoledne plameny přeskočily bezpečnostní valy. Celkem v Coloradu do boje s ohněm nasadili desítky hasičských jednotek a 70 požárních letadel a vrtulníků. Dalších 25 vrtulníků hasičům poskytlo americké letectvo. Hasičům v současnosti pomáhají také vojáci z letecké základny u Colorado Springs, kterou bylo rovněž nutné evakuovat. Guvernér státu Colorado John Hickenlooper jedná s Pentagonem o další pomoci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy