Obhájce lidí, kteří pašovali děti z Haiti, byl obviněn

Petr Jemelka Petr Jemelka
15. 2. 2010 15:20
Člověk, který měl pomoci dokázat, že jsou američtí misionáři nevinní, sám čelí obvinění z obchodování s lidmi

Sant Domingo -  Dominikánský obhájce deseti Američanů obviněných z únosů haitských dětí sám čelí obvinění z obchodování s lidmi a kuplířství. Hledaný je v Salvadoru a Spojených státech.

Za obchodování s ženami už byl na Jorge Torrese Puella vydán mezinárodní zatykač, který, jak informoval server CNN, platí od soboty.

Mezi důkazy jsou mimo jiné předměty, které policie našla v květnu při domovní prohlídce v jeho salvadorském bytě. Policisté tehdy našli falešné pasy a občanské průkazy a zatkli jeho ženu, která je nyní ve vazbě a čeká na soud.

Podle vyšetřovatelů měl Jorge Torrese Puello lákat ženy z oblasti Karibiku a Střední Ameriky na práci v oblasti modelingu a pak je prodávat je jako prostitutky.

Puello ale narčení popírá: „Neudělal jsem nic špatného. Začal jsem pouze s pastorem pomáhat lidem, kterým bylo nařízeno, že se musejí vrátit tam, odkud pocházejí (tedy opustit Spojené státy). Jednou jsme dali nějaké peníze nějakým dívkám z Nikaragui a Costa Riky a ony se nám odvděčily tím, že šly na policii a podaly na nás trestní oznámení," hájí se Puello v telefonickém rozhovoru pro CNN.

Obhájce deseti Američanů ale nemá se zákonem problémy poprvé. V minulosti už byl odsouzen ve Spojených státech i Kanadě. Za mříže šel pro obchodování s drogami a násilnou trestnou činnost. Nyní se ale obhajuje tím, že pracoval v utajení pro DEA (obdoba protidrogové centrály) a další policejní složky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy