Němcům a Rakušanům chybí tisíce pracovníků. Pojďte k nám, lákají Čechy

Němcům a Rakušanům chybí tisíce pracovníků. Pojďte k nám, lákají Čechy
Jeden z pořadatelů - Úřad práce v Karlových Varech neponechal nic náhodě. Na burzu přivezl i tři autobusy plné uchazečů o práci. Úřady práce z druhé strany hranice se zase vybavily čísly - v okolí Salcburku prý chybí v zimě až 2500 pracovních sil.
Nesešli se zde jen zájemci a zájemkyně o práci, ale také odborná veřejnost, která diskutovala o českém, německém a rakouském pracovním trhu.
Práci nabízel mimo jiné i německý McDonald. "Jsme "multi-kulti" firma, zaměstnáváme Čechy, Poláky i Maďary. Máme v Německu stovky volných pracovních pozic, 80 procent manuálních, 20 procent manažerských," říkali návštěvníkům. Na burze podle svých slov vyvolali zájem. Německé znalosti Čechů jim prý vyhovují.
Výrazně méně nadšení projevovali zástupci Europa Parku. "Potřebujeme dobré znalosti němčiny, nenašli jsme tu tolik vhodných uchazečů, jako jsme si představovali. Bude to těžší, než jsme si mysleli." Podle svých slov hledají zaměstnance ve "východní" Evropě proto, že tito jsou pracovití a po deseti hodinách práce se nedívají významně na hodinky. Poskytování služeb mají prý tak nějak "ve své mentalitě".
Foto: Monika Horáková
Monika Horáková
7. 10. 2010 22:20

Karlovy Vary - Ve městě, v němž nápadně často narážíte na nápisy v azbuce, tentokrát zněla spíše němčina. Ve čtvrtek se zde konala německo-česká burza práce. Firmy a školy z Německa a Rakouska zde bojovaly o českou pracovní sílu. "Češi jsou pracovití," pochvalovali si mnozí. Jiní zase přiznávali, že zde jsou, protože jim chybí stovky či tisíce zaměstnanců.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy