Němcům a Rakušanům chybí tisíce pracovníků. Pojďte k nám, lákají Čechy

Němcům a Rakušanům chybí tisíce pracovníků. Pojďte k nám, lákají Čechy
Jeden z pořadatelů - Úřad práce v Karlových Varech neponechal nic náhodě. Na burzu přivezl i tři autobusy plné uchazečů o práci. Úřady práce z druhé strany hranice se zase vybavily čísly - v okolí Salcburku prý chybí v zimě až 2500 pracovních sil.
Nesešli se zde jen zájemci a zájemkyně o práci, ale také odborná veřejnost, která diskutovala o českém, německém a rakouském pracovním trhu.
Práci nabízel mimo jiné i německý McDonald. "Jsme "multi-kulti" firma, zaměstnáváme Čechy, Poláky i Maďary. Máme v Německu stovky volných pracovních pozic, 80 procent manuálních, 20 procent manažerských," říkali návštěvníkům. Na burze podle svých slov vyvolali zájem. Německé znalosti Čechů jim prý vyhovují.
Výrazně méně nadšení projevovali zástupci Europa Parku. "Potřebujeme dobré znalosti němčiny, nenašli jsme tu tolik vhodných uchazečů, jako jsme si představovali. Bude to těžší, než jsme si mysleli." Podle svých slov hledají zaměstnance ve "východní" Evropě proto, že tito jsou pracovití a po deseti hodinách práce se nedívají významně na hodinky. Poskytování služeb mají prý tak nějak "ve své mentalitě".
Foto: Monika Horáková
Monika Horáková
7. 10. 2010 22:20

Karlovy Vary - Ve městě, v němž nápadně často narážíte na nápisy v azbuce, tentokrát zněla spíše němčina. Ve čtvrtek se zde konala německo-česká burza práce. Firmy a školy z Německa a Rakouska zde bojovaly o českou pracovní sílu. "Češi jsou pracovití," pochvalovali si mnozí. Jiní zase přiznávali, že zde jsou, protože jim chybí stovky či tisíce zaměstnanců.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy