reklama
 
 

Muž v převleku za Santu Clause vraždil v Los Angeles

25. 12. 2008 19:43
O život přišel i předpokládaný pachatel několikanásobné vraždy

Los Angeles - Bodrý bělovousý mužík v typickém červenobílém obleku sice v Americe odnepaměti symbolizuje štědrost vánočních svátků, v nejlidnatějším městě na západním pobřeží USA však letos jeden z imitátorů populárního Santy Clause místo dárků rozséval smrt.

Jak s odvoláním na kalifornskou policii informuje agentura AP, o Štědrém večeru došlo na losangeleském předměstí Covina k incidentu, při němž přišli o život nejméně tři lidé a tři další včetně osmileté dívky byli zraněni.

Hlavním podezřelým z brutálního zločinu je podle policie jistý Bruce Jeffrey Pardo (45), který se rozhodl vyřešit partnerské problémy násilným způsobem.

Převlékl se za Santu Clause a s pistolí v ruce vyrazil na vánoční večírek, kde se měla podle všeho nacházet i jeho manželka, se kterou už nějaký čas nežil.

Policii přivolali krátce před půlnocí sousedé, jež zalarmovala střelba od vedle. Když muži zákona dorazili na místo, našli dvoupatrový dům v plamenech. Teprve po uhašení požáru byla uvnitř objevena těla několika lidí.

Identitu obětí policie zatím nezveřejnila a nejasný zůstává i počet zabitých. Zatímco zprvu policie uváděla tři mrtvé, v průběhu čtvrtka zástupce vrchního koronera okresu Los Angeles Ed Winter vystoupil s prohlášením, podle něhož vyšetřovatelé při důkladné prohlídce místa činu objevili v ohořelých troskách domu „další těla", aniž by to blíže specifikoval. 

Sám Pardo byl ve čtvrtek časně ráno nalezen mrtev v domě svého bratra na losangeleském předměstí Sylmar. Policie neoznámila, jak zemřel.

autor: Zahraničí | 25. 12. 2008 19:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama