reklama
 
 

Muž kouřil v letadle na WC, zajali ho jako atentátníka

8. 4. 2010
Katarského diplomata pravděpodobně podezřívali z pokusu o atentát jen omylem.

Denver - Katarský diplomat byl zatčen během středečního letu z Washingtonu do Denveru. U posádky totiž vzbudil podezření, že chce odpálit nálož. Podezření se však následně ukázalo jako mylné.  

Vyšetřování prokázalo, že diplomat u sebe žádnou nálož neměl a jeho jediným proviněním bylo porušení zákazu kouření. 

Agenturní zprávy se shodují na verzi, že diplomat pravděpodobně tajně kouřil na toaletě. Pobýval zde však nezvykle dlouhou dobu, a tím vzbudil pozornost letušek. Poté, co ho jeden ze stevardů společnosti United Airlines oslovil, začal diplomat údajně manipulovat se svou botou.

 

Vzhledem k tomu, že v prostoru byl zároveň cítit kouř, přivolaný příslušník bezpečnostních služeb diplomatovi nasadil pouta v obavě, že se cestující snaží odpálit nálož.

K letadlu byly zároveň vyslány dvě stíhačky F-16. Boeing 757 následně přistál ve 21 hodin místního času na letišti v Denveru a podezřelý muž byl předán policii.

Jak uvedla agentura ČTK, americké bezpečnostní služby jsou v podobných situacích zvlášť ostražité od loňského prosince, kdy mladý nigerijský muslim pronesl přes letištní kontroly v Amsterodamu silnou výbušninu na palubu letounu směřujícího do amerického Detroitu.

Sebevrahovi napojeného na teroristickou síť Al-Káida se tehdy jen náhodou nepodařilo nálož za letu odpálit.

autor: Zahraničí | 8. 4. 2010

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama