Belgické Bruggy se brání davům. Podívejte se, kde všude omezují počet turistů

Helena Truchlá Helena Truchlá
15. 6. 2019 16:34
U přímořských měst jsou problémem velké zaoceánské lodě. Do Benátek nebo Dubrovníku na nich připlouvají každý den tisíce návštěvníků a obě města to chtějí změnit. Jinde se přelidněnost snaží řešit propagací méně navštěvovaných oblastí nebo naopak omezováním reklamy. Naposledy se ozvaly belgické Bruggy, které už mají přelidněných ulic dost. Podívejte se, která další místa na světě bojují s příliš velkým počtem turistů.
Gran Via, Madrid, Španělsko
Gran Via, Madrid, Španělsko | Foto: Shutterstock

Madrid (Španělsko)

Loni na jaře se městští plánovači ve španělském hlavním městě rozhodli omezit počet nemovitostí nabízených k pronájmu na platformách, jako je například Airbnb. Nově mohou majitelé své prostory pronajímat maximálně na 90 dní v roce, jinak potřebují zvláštní povolení.

To je navíc od letošního března těžší získat. Úřady totiž schválily sérii nařízení, podle kterých musí mít turistické apartmány v samém centru města například zvláštní vchod, oddělený od toho pro stálé obyvatele. Podle listu El País se to fakticky týká zhruba deseti tisíc apartmánů. 

"Masová turistika nepřináší městům žádnou přidanou hodnotu, právě naopak," nechal se slyšet José Manuel Calvo, městský radní pro udržitelný rozvoj. "Ve čtvrti Sol máme dva turisty na jednoho obyvatele, tomu se říká turistifikace," dodal. K podobným krokům se uchýlili úředníci také v dalších španělských městech Barceloně a Valencii nebo v ostrovní Palmě de Mallorca. 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy