K únosu cizinců na severu Nigérie se hlásí islamisté

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
18. 2. 2013 14:42
Členové radikální skupiny Ansaru se v neděli zmocnili sedmi zahraničních pracovníků
Foto: Aktuálně.cz

Bauchi - K únosu sedmi cizinců na severu Nigérie se přihlásila islamistická skupina Ansaru.

Ozbrojenci se zaměstnanců libanonské stavební společnosti Septraco zmocnili v neděli.

Jde o občany Británie, Itálie, Řecka a Libanonu, a to včetně dvou žen, informovala agentura AP s odvoláním na šéfa místní samosprávy.

Skupina na sídlo společnosti Septraco ve městě Jama v severním státě Bauchi zaútočila v noci a neděli. Radikálové při útoku zabili jednoho strážce.

Prvně přišel útok na věznici

Podle policejního šéfa Muhammada Ladana nejprve vzali ztečí věznici a policejní stanici ve městě Jama, ale byli odraženi.

Podobný útok se podle Ladana odehrál také proti policejní stanici ve městě Kafin Madaki. Po přestřelce s policisty prý útočníci uprchli a nikdo nebyl zraněn.

Převážně muslimský sever Nigérie je v posledních osmnácti měsících terčem častých útoků radikální islámské sekty Boko Haram, která usiluje o vytvoření islámského státu v dané oblasti.

Slabá ústřední vláda není schopna zastavit pokračující útoky této gerilové skupiny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy