Foto: Žena proti ebole. Dva dny marného boje

Foto: Žena proti ebole. Dva dny marného boje
V kanceláři týmu Lékařů bez hranic, který působí v Guineji, zazvonil telefon. Jeho členové se po něm zvedli a odjeli do jedné z tamních vesnic - místa, kde se narodila 33letá Finda Marie Kamanová. Příznaky jako extrémní slabost, zvracení a krvavý průjem napovídaly, že se jedná o ebolu.
Horečku ani zvýšenou teplotu sice Finda na tomto snímku ještě neměla, další symptomy ale tomu, že šlo o ebolu, nápadně nasvědčovaly.
To ještě nevěděla, že jsou to její poslední kroky. Z izolace se už neměla nikdy dostat...
Testy potvrdily ebolu a technické týmy Lékařů bez hranic začaly okamžitě dezinfikovat Findino obydlí.
Foto: Aktuálně.cz
Zahraničí Lékaři bez hranic, Zahraničí
29. 6. 2014 11:00
Epidemie zákeřné nemoci se v západní Africe vymkla kontrole. Aktuálně.cz přináší příběh ženy, která o svém onemocnění věděla jen dva dny. Víc nestihla.

Conakry (Guinea) - Epidemie eboly v západoafrických státech Guinea, Libérie a Sierra Leone se vymkla kontrole

Podle posledních zpráv už této zákeřné nákaze od února podlehlo nejméně 350 lidí, což je nejvíce od roku 1976. Aktuálně.cz přináší příběh ženy, která o svém onemocnění věděla jen dva dny. Víc nestihla.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy