Fotogalerie: Tak vypadá americká škola pro slepé

Fotogalerie: Tak vypadá americká škola pro slepé
Přijít o zrak znamená vážný životní handicap. Lidé se musí naučit novým návykům a schopnostem, které jim umožní pokud možno nezávislý způsob života. Právě to patří k hlavním posláním neziskového centra World Services for the Blind v americkém Little Rocku.
Do WSB centra, které bylo založeno v roce 1947, se sjíždí desítky studentů z různých oblastí USA.
Za dobu jeho existence prošlo WSB přes 12 000 zrakově postižených osob.
...
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
30. 4. 2013 13:00

Slepotou či vážnými vadami zraku trpí po celém světě stamilióny lidí. Pomoci jim zvládat nelehký úděl se věnují specializovaná centra. Jedno z nich se nachází v americkém Little Rocku. Podívejte se, jak zařízení World Services for the Blind (WSB) funguje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy