Foto: Islámský stát udeřil, 100 tisíc lidí ve strachu prchá

Foto: Islámský stát udeřil, 100 tisíc lidí ve strachu prchá
Ramádí, klíčové půlmilionové město západně od Bagdádu, je v držení Islámského státu.
Bojovníci radikální organizace se ve městě opevňují. A civilisté houfně prchají.
Pryč z jejich domovů je žene jednak obava z radikálů, jednak strach před dalšími boji, které na město nevyhnutelně dopadnou.
Irácká armáda se totiž se ztrátou hlavního města provincie Anbar nehodlá smířit a povolala do boje početně šíitské oddíly, které se dosud bála v převážně sunnitské provincii Anbár nasadit.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
24. 5. 2015 13:36
Radikálové dobyli půlmilionové město Ramádí nedaleko Bagdádu. Z něj i přilehlých měst teď utíkají lidé, cestou je ale nikdo nevítá.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy