Foto: Islámský stát udeřil, 100 tisíc lidí ve strachu prchá

Foto: Islámský stát udeřil, 100 tisíc lidí ve strachu prchá
Ramádí, klíčové půlmilionové město západně od Bagdádu, je v držení Islámského státu.
Bojovníci radikální organizace se ve městě opevňují. A civilisté houfně prchají.
Pryč z jejich domovů je žene jednak obava z radikálů, jednak strach před dalšími boji, které na město nevyhnutelně dopadnou.
Irácká armáda se totiž se ztrátou hlavního města provincie Anbar nehodlá smířit a povolala do boje početně šíitské oddíly, které se dosud bála v převážně sunnitské provincii Anbár nasadit.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
24. 5. 2015 13:36
Radikálové dobyli půlmilionové město Ramádí nedaleko Bagdádu. Z něj i přilehlých měst teď utíkají lidé, cestou je ale nikdo nevítá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy