Foto: Islámský stát udeřil, 100 tisíc lidí ve strachu prchá

Foto: Islámský stát udeřil, 100 tisíc lidí ve strachu prchá
Ramádí, klíčové půlmilionové město západně od Bagdádu, je v držení Islámského státu.
Bojovníci radikální organizace se ve městě opevňují. A civilisté houfně prchají.
Pryč z jejich domovů je žene jednak obava z radikálů, jednak strach před dalšími boji, které na město nevyhnutelně dopadnou.
Irácká armáda se totiž se ztrátou hlavního města provincie Anbar nehodlá smířit a povolala do boje početně šíitské oddíly, které se dosud bála v převážně sunnitské provincii Anbár nasadit.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
24. 5. 2015 13:36
Radikálové dobyli půlmilionové město Ramádí nedaleko Bagdádu. Z něj i přilehlých měst teď utíkají lidé, cestou je ale nikdo nevítá.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy