Chuck Norris zápolí s brus-lí. Česká reklama hitem netu

Pavel Tomášek Pavel Tomášek
7. 11. 2010 19:42
Jméno akčního hrdiny se dostalo na čelo žebříčků ve vyhledávání Googlu i Yahoo
Poslední velké veřejné angažmá Chucka Norrise v USA souviselo s prezidentskou kampaní republikána Mika Huckabeeho. (Norris přihlíží vlevo.)
Poslední velké veřejné angažmá Chucka Norrise v USA souviselo s prezidentskou kampaní republikána Mika Huckabeeho. (Norris přihlíží vlevo.) | Foto: Reuters

Praha - Stačilo pár dní a série českých reklam se stala světovou senzací internetu. Může za to především jejich hlavní protagonista, legenda akčních filmů a seriálů Chuck Norris.

Sada spotů, v níž americký herec vystupuje, si dělá legraci z jeho slávy i chlapáckého hrdinství.

Ohlas, který reklamy vyvolaly na internetu, byl okamžitý a celosvětový. Server Yahoo oznámil, že četnost zadání klíčových slov "chuck norris commercial" vzrostla jen během jediného dne o 500 procent.

Nejpopulárnější spot, který stojí na záměně českého slovesa "bruslí" se jménem Norrisova akčního konkurenta Bruce Lee, zaznamenal na Youtube do nedělního poledne na 700 tisíc shlédnutí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Druhá nejpopulárnější reklama, v níž česká hospodyně žádá akčního hrdinu, aby jí pomohl se zabitím štědrovečerního kapra, načež Norris při pohledu na ženu chystající se udeřit rybu omdlí, byla shlédnuta 400 tisíckrát.

Klíčová slova spojená se jménem Chucka Norrise jsou na vzestupu i v českém vyhledávání. Podle veřejných statistik Googlu je Norrisovo jméno dotazem s třetím největším růstem četnosti zadání, a to hned po Star Dance a přesném času.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Spoty jsou součástí vánoční kampaně mobilního operátora T-Mobile.

"Humor, který tyto reklamy obsahují, je neuvěřitelný," řekl serveru World Net Daily Norris. Neopomněl přitom zdůraznit, jak příjemné pro něj bylo účinkovat v kampani, která má tak daleko k politické korektnosti.

Slavný herec zároveň složil poklonu českým vánočním zvykům a tradicím. "Češi stále říkají Vánocům Vánoce, nikoli svátky. Vůbec nejvíc mě potěšilo, když jsem zjistil, že pro české děti je tím, kdo jim nosí dárky, ježíšek," vyznal se ze své čerstvě nabyté znalosti českých reálií na World Net Daily Chuck Norris.

Herec vysvětlil, že s nabídkou na natočení spotů ho oslovila přímo česká pobočka firmy T-Mobile s tím, že nevěřila, že na ni kývne.

Chuck Norris se letos dožil 70 let. Proslavil ho především seriál Walker, Texas, Ranger či filmy Delta Force nebo Nezvěstní v boji.

V USA se naposledy nejvýznamněji angažoval při posledních prezidentských volbách, kdy v kampani podporoval bývalého arkansaského guvernéra Mika Huckabeeho. Tomu se nakonec nepodařilo uspět v republikánských primárkách. Přesto se o něm znovu hovoří jako o možné kandidátovi pro příští volby. Huckabee je jedním z nejpopulárnějších politiků mezi příznivci konzervativního hnutí čajového dýchánku a spolupracuje s televizí Fox News.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy