Český autobus shořel v Rakousku, pár metrů a bylo pozdě

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
10. 7. 2012 7:57
Autobus vezoucí převážně děti shořel na dálnici A2 v Korutanech, nikdo nebyl zraněn
Snímek českého autobusu, který pořídili rakouští hasiči zasahující na místě.
Snímek českého autobusu, který pořídili rakouští hasiči zasahující na místě. | Foto: Hasičský spolek města Wolfsberg

Vídeň - Na rakouské dálnici A2 zcela shořel český autobus. K nehodě došlo před tunelem v Korutanech. Všech 38 cestujících dokázalo vůz včas opustit a nikdo nebyl zraněn, uvedla agentura APA.

Autobusem cestovaly převážně české děti, byly na cestě z Itálie zpět do České republiky.

Neštěstí se odehrálo před tunelem u obce Gräbern mezi Klagenfurtem a Štýrským Hradcem. Podle policie zavinil požár technický defekt.

Cestujícím se podařilo utéct z autobusu předtím, než vozidlo zcela zachvátily plameny. Záchranáři pak cestující převezli do nedalekého města Wolfsberg, kde museli několik hodin čekat na příjezd náhradního autobusu. Nyní už jsou všichni cestující zpátky v České republice.

Autobus patřil společnosti Autobusy Vrábel z Dolních Dunajovic na Břeclavsku.

Na místě zasahovalo 40 hasičů. Kvůli hořícímu autobusu byla dálnice A2 ve směru na Vídeň na dvě hodiny uzavřena.

Hasiči z města Wolfsberg, kteří zasahovali na místě, uvedli, že řidiči se naštěstí podařilo zastavit jen pár metrů před vjezdem do tunelu. Pokud by požár naplno vypukl jen o chvíli později po vjezdu do tunelu, byly by zřejmě důsledky katastrofální.

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu během několika minut. Plameny podle hasičů šlehaly od motoru.

Čtyřem desítkám hasičů, kteří na místo dorazili, komplikoval likvidaci plamenů hustý dým, přesto se ho podařilo za zhruba 20 minut zcela zlikvidovat.

Tragicky skončila havárie českého autobusu, k níž došlo na konci června v Chorvatsku.

Autobus, kterým jelo 51 lidí, havaroval o posledním předprázdninovém víkendu na dálnici A1 ve středním Chorvatsku. Nehodu nepřežilo osm lidí, více než čtyři desítky cestujících utrpěly zranění.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy