Budovu OSN napadli teroristé, zemřelo nejméně 16 lidí

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
26. 8. 2011 16:19
Do domu v nigerijské metropoli najeli autem, to vzápětí vybuchlo
Při bombovém útoku zemřelo nejméně 10 lidí.
Při bombovém útoku zemřelo nejméně 10 lidí. | Foto: Reuters

Abuja - Budovou Organizace spojených národů v nigerijské metropoli Abuja otřásla silná exploze.

Podle agentury Reuters výbuch zabil nejméně šestnáct lidí.

Z místa podle korespondenta BBC stoupá dým a nad budovou krouží policejní vrtulník.

Přízemí se zdá být silně poničeno a záchranáři zevnitř vynášejí bezvládná těla. Zatím neupřesněný počet zraněných byl převezen do nemocnice. Mnoho lidí zůstalo podle záchranářů uvězněno v troskách.

"Zemřelo mnoho lidí," cituje ČTK zaměstnance Dětského fondu OSN (UNICEF), který v budově pracoval.

Podle oficiálního vyjádření OSN šlo o bombový útok. Bezpečnostní zdroje a očití svědci hovoří o tom, že do domu narazilo auto a vybuchlo. Exploze údajně srovnala se zemí celé jedno křídlo. Tuto informaci ale zatím nelze ověřit.

"Mohu potvrdit, že k budově OSN došlo k výbuchu. Vyslali jsme na místo jednotky a pyrotechniky," řekl agentuře Reuters policejní mluvčí a dodal, že si zatím netroufá odhadnout počet obětí.

Místní úřady z útoku viní teroristy. Obdobně totiž zaútočili v červnu, kdy bomba explodovala před policejním velitelstvím.

Vláda z útoku vinila sektu Boko Haram, která chce v zemi legalizovat islámské právo šaría.

Kanceláře OSN se nacházejí ve stejné čtvrti jako americké velvyslanectví a další diplomatické objekty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy