Paříž - Pařížská policie zatkla podezřelého ze včerejšího bombového útoku v právnické firmě, při kterém zahynula jedna žena a pět dalších lidí bylo zraněno.
Více ZDE: Bomba v budově Sarkozyho firmy. Jeden mrtvý
Zatčeným je podle agentury AFP muž, který byl před dvěma lety obviněn z obtěžování majitelky firmy Catheriny Gouet-Jenselmové.
Balíček byl doručen do firemní kanceláře na bulváru des Malesherbes, nebyl ale adresován majitelce, nýbrž právníkovi Olivieru Braneovi. Ten byl při výbuchu těžce zraněn.
Jméno Braneovy asistentky, která při výbuchu zahynula, dosud nebylo zveřejněno.
"Někdo přišel do kanceláře a nechal tu balíček. Sekretářka, která ho otevřela, ve skutečnosti spustila balíčkovou bombu. Balíčková bomba ji zabila," řekla agentuře AP prezidentka Pařížské soudní asociace Christiane Charriere-Bournazelová.
Ve stejné budově se nachází také židovská organizace zabývající se holocaustem a právnická firma, v níž drží třicetiprocentní podíl francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Podle vyšetřovatelů to však s výbuchem nijak nesouvisí.