American Airlines kvůli výpadku systému zastavila všechny lety

ČTK ČTK
16. 4. 2013 21:57
Společnost denně obsluhuje přes 3500 letů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Wikipedia.org

Washington - Americká letecká společnost American Airlines kvůli výpadku rezervačního systému zastavila všechny lety. Spoje nebudou létat nejméně do večera místního času.

American Airlines, která je součástí společnosti AMR Corporation, denně obsluhuje více než 3500 letů do celého světa.

Aerolinky očekávají, že letadla nebudou létat do 23:00 SELČ, do té doby by technici měli problém odstranit. Prozatím ale není jasné, zda se v tomto termínu podaří systém zprovoznit. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) potíže American Airlines zatím nijak nekomentoval. Krok letecké společnosti se potenciálně dotkl stovek letů ve Spojených státech.

Obdobné výpadky v minulosti postihly i jiné aerolinky. Kvůli loňským problémům s počítači uvízli na amerických letištích pasažéři společnosti United Continental Holdings, která provozuje United Airlines.

American Airlines plánují fúzi s konkurenční společností US Airways, čímž by vznikl největší letecký dopravce na světě.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy