Vedení CS Cargo posílil Marek Durda

djl
20. 6. 2008 9:00
Bude rozvíjet kontejnerovou přepravu
Marek Durda, CS Cargo
Marek Durda, CS Cargo | Foto: CS Cargo

Praha - Logistická společnost CS Cargo plánuje posílit svoje pozice v kontejnerové přepravě. Projektovým ředitelem pro její rozvoj ve střední a východní Evropě proto jmenovala Marka Durdu.

CS Cargo chce vybudovat komplexní síť kontejnerové dopravy napojenou na přístavy v Baltském, Jaderském a Černém moři.

Právě tuto strategii bude mít Durda na starosti. "Kontejnerová doprava v sobě skrývá značný růstový potenciál," říká manažer.

Čtyřiatřicetiletý Durda nabíral od roku 1998 do roku 2006 zkušenosti ve firmě Maersk Line, z toho poslední tři roky na vrcholných manažerských pozicích.

Od roku 2001 zodpovídal za optimalizaci obchodních cest do Severní a Jižní Ameriky, a to přímo z centrály společnosti v USA. Zde měl odpovědnost za rozpočet ve výši 570 milionů dolarů ročně, uvedla společnost v tiskové zprávě o jeho jmenování.

Durda absolvoval Vysokou školu ekonomickou.

Související:
CS Cargo pokračuje v nákupech
Logistici z CS Cargo koupili další firmu

 

Právě se děje

před 10 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Aktualizováno před 13 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové bude dálnice uzavřená asi do 9:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy