Logistici z CS Cargo koupili další firmu

alt
19. 5. 2008 18:00
Skupina se rozrostla o JTC Transcentrum
Foto: C.S. Cargo

Jičín - Logistická skupina CS Cargo pokračuje ve skupování menších firem - po loňských akvizicích firem Šmidberský Transport a mGal spedition koupila společnost JTC Transcentrum.

Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Cenu transakce obě strany nezveřejnily.

JTC Transcentrum se sídlem v Jičíně se původně specializovala na přepravy velkých nákladů pro průmyslové firmy, dnes nabízí i další dopravní a spediční služby. Loni utržila téměř 890 milionů korun, zisk před úroky, zdaněním a odpisy byl 116 milionů.

"Společnost byla podobně jako Šmidberský Transport vybudována na zelené louce a postupně se zařadila mezi významné hráče na českém logistickém trhu," uvedl předseda představenstva CS Cargo Tomáš Faller.

Firmy budou nejprve fungovat odděleně, poté začnou propojovat jednotlivé služby.

Obchod musí ještě schválit antimonopolní úřad.

Firma roste, nákupy nekončí

CS Cargo dnes oznámilo i základní čísla o hospodaření za poslední rok. Obrat se díky novým akvizicím zvýšil z 2,8 na bezmála 4,3 miliardy korun. Zisk před úroky, zdaněním a odpisy stoupl z 270 na téměř 600 milionů.

Letos firma plánuje další expanzi ve střední Evropě a v Rusku. Chce rozšířit i služby v kontejnerové přepravě.

Holding CS Cargo je registrován v Nizozemsku. Podniká v Česku, na Slovensku, v Rusku, Polsku, Rumunsku, Maďarsku a Německu.

Společnost kontrolují přes firmu Trifid Holding podnikatelé Marek Lehečka a Petr Zvěřinský, třicetiprocentní podíl koupila loni bankovní skupina UniCredit. Představitelé firmy zvažují v nejbližších letech vstup na burzu.

Čtete dále:
CS Cargo koupí 1500 kamionů Mercedes
Logistici CS Cargo budují impérium, kupují rivaly
ÚOHS povolil fúzi, vzniká největší kamionový dopravce

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy