CS Cargo pokračuje v nákupech

alt
3. 6. 2008 13:15
Logistická skupina se rozrostla v Polsku
Foto: CS Cargo

Praha - Dva týdny po předchozí akvizici oznámila logistická skupina CS Cargo další koupi, tentokrát v Polsku.

Součástí skupiny se stala firma TSL Unitrans, která loni měla tržby zhruba 15,7 milionu eur. Kupní cenu firmy nezveřejnily.

TSL Unitrans působí hlavně v průmyslovém Slezsku. "Tento region se vyznačuje především boomem automobilové výroby v Česku, na Slovensku i v Polsku, která je náročná na kvalitu logistických služeb," uvedla společnost.

"Letošní rok je ve znamení zvyšování podílu na lokálních trzích střední a východní Evropy, kam jsme úspěšně vstoupili loni. Konkrétně v Polsku se chceme během následujících tří let dostat pět největších společností v logistickém odvětví," komentoval novou akvizici Tomáš Faller, předseda představenstva holdingu CS Cargo.

CS Cargo vzniklo v roce 1995 v Jičíně jako lokální dopravní firma, loni už obrat dosáhl 4,3 miliardy korun. Zisk před úroky, zdaněním a odpisy byl téměř 600 milionů.

V Česku do skupiny patří firmy Šmidberský Transport, Volvo Truck Point a ČSAD Jičín, letos v květnu pak přibyla společnost JTC Transcentrum. CS Cargo je silným hráčem v logistických službách pro automobilový průmysl nebo v přepravě piva.

Čtěte dále:
Logistici z CS Cargo koupili další firmu

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy