Úterní nehoda dodávky s 250 miliony má druhou oběť

ČTK ČTK
14. 7. 2011 15:01
Řidič zemřel na místě nehody, spolujezdec ve čtvrtek v nemocnici
Policie vyloučila spekulace o fingované havárii
Policie vyloučila spekulace o fingované havárii | Foto: Policie ČR

Vílanec (Jihlavsko) - Těžce zraněný třiatřicetiletý spolujezdec z dodávkového automobilu, který se v úterý u Vílance na Jihlavsku srazil s cisternou převážející propan-butan, ve čtvrtek dopoledne na následky zranění zemřel.

Nehoda si tak vyžádala dva lidské životy, osmadvacetiletý řidič dodávky zemřel několik hodin po nehodě.

Vyšetřování příčiny nehody zatím nijak nepokročilo. "Čekáme na výsledek soudní pitvy. Srážku jednoznačně způsobil řidič dodávky, ale pitva by měla odhalit, co bylo bezprostřední příčinou," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Důvodem by podle ní mohla být řidičova nepozornost, případný mikrospánek, nebo náhlá srdeční či mozková příhoda.

Nejednalo se o fingovanou havárii

Mluvčí už dříve vyloučila spekulace o fingované havárii kvůli množství převážených peněz. Na místě nehody byli podle ní policisté do dvou minut a nezjistili nic, co by tuto spekulaci podpořilo.

Podle informací Mladé fronty Dnes převážela dodávka eura v hodnotě nižší než 200 milionů korun, policie se k množství peněz z taktických důvodů nevyjádřila. Náklad zůstal neporušen, peníze se neztratily.

Prohlédněte si fotografie z místa nehody:

Nehoda se stala v úterý v 7:30 v kopci těsně nad Vílancem. Dodávka vyjela do protisměru, kde se čelně srazila s nákladním vozem. Obě vozidla zůstala po nehodě stát na silnici. Policisté odkláněli dopravu v Jihlavě a ve Stonařově.

Nákladní auto Volvo vezlo cisternu se zkapalněným propan-butanem. Jde o zvlášť nebezpečný náklad, řekla policejní mluvčí. Cisterna podle ní ale nebyla poškozena a nebezpečná látka neunikla.

Provoz na silnici I/38 na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo byl obnoven krátce před 17:30.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy