Havárie dodávky s až 250 miliony nebyla fingovaná

ČTK ČTK
12. 7. 2011 20:09
Dodávka s penězi čelně vrazila do náklaďáku se zkapalněným propan-butanem
Peníze se z dodávky neztratily.
Peníze se z dodávky neztratily. | Foto: Policie ČR

Vílanec (Jihlavsko) - Na deset hodin v úterý uzavřela hlavní tah z Jihlavy na Znojmo nehoda cisterny naložené propan-butanem s dodávkou bezpečnostní agentury, která převážela peníze.

Nehoda se stala v 07:30 u Vílance na Jihlavsku. Dva lidé z dodávky byli těžce zraněni, řidič v odpoledních hodinách zemřel. Provoz na silnici I/38 byl obnoven krátce před 17:30.

Příčinu střetu obou vozidel policisté stále vyšetřují. "Důvodem by mohla být nepozornost řidiče dodávky, jeho mikrospánek nebo náhlá srdeční či mozková příhoda. K objasnění byla nařízena soudní pitva," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Peníze se neztratily

Vyloučila zároveň spekulace o fingované havárii kvůli množství převážených peněz. Na místě nehody byli podle ní policisté do dvou minut a nezjistili nic, co by tuto spekulaci podpořilo. V dodávce mělo být kolem 250 milionů korun, policie se k množství peněz z taktických důvodů nevyjádřila. Náklad zůstal neporušen, peníze se neztratily.

Dodávka podle mluvčí vjela v kopci těsně nad Vílancem do protisměru, kde se čelně srazila s nákladním vozem. Obě vozidla zůstala po nehodě stát na silnici.

Řidič dodávky odpoledne zemřel

Těžce poraněn byl osmadvacetiletý řidič dodávky a jeho třiatřicetiletý spolujezdec. Oba raněné přepravili záchranáři na urgentní příjem traumacentra ve Fakultní nemocnici Brno. Podle Čírtkové řidič na následky těžkých zranění v odpoledních hodinách v nemocnici zemřel, spolujezdec zůstává v kritickém stavu.

Nákladní auto Volvo vezlo cisternu se zkapalněným propan-butanem. Jde o zvlášť nebezpečný náklad, řekla policejní mluvčí. Cisterna podle ní ale nebyla poškozena a nebezpečná látka neunikla.

Policisté odkláněli dopravu v Jihlavě a ve Stonařově. Na objízdných trasách panoval zvýšený provoz, nestala se však žádná nehoda. Pouze na křižovatkách ve Stonařově a Kostelci prý měli problémy řidiči kamionů.

 

Právě se děje

Další zprávy