Krupku čekají kvůli kupčení s hlasy nové volby

Domácí Domácí
17. 3. 2011 14:26
Za každý hlas dostali voliči 200 Kč
Kupčení s hlasy v Krupce
Kupčení s hlasy v Krupce | Foto: Pavel Horák

Krupka (Teplicko) - Hlasování v říjnových komunálních volbách v Krupce je podle ústeckého krajského soudu neplatné. Volby se v celém městě budou opakovat.

Podle soudu se zde nakupovaly hlasy voličů, což je závažný delikt narušující soutěž. Proti rozhodnutí soudu není odvolání.

Především sociálně slabší občané dostali v říjnu za zvolení konkrétní strany zaplaceno. Získat tak měli až 300 korun.

Do volebních místností navíc byli voliči sváženi.

V problémových okrscích pak volby jednoznačně vyhrálo sdružení místostarosty Krupky Zdeňka Matouše. To údajně za nákupem hlasů stojí.

Místostarosta obvinění odmítl.

Průběh voleb se nejdříve projednával u Ústeckého krajského soudu. Ten nařídil opakování voleb ve třech okrescích. Ústavní soud ale později rozhodl, že se budou opakovat v celém městě.

Nefunkční zastupitelstvo přináší Krupce problémy. Radnice nemůže rozhodovat o dotacích a výběru poplatků. S tím se musí počkat na nové zastupitele

 

Právě se děje

před 3 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy