Krupku čekají kvůli kupčení s hlasy nové volby

Domácí Domácí
17. 3. 2011 14:26
Za každý hlas dostali voliči 200 Kč
Kupčení s hlasy v Krupce
Kupčení s hlasy v Krupce | Foto: Pavel Horák

Krupka (Teplicko) - Hlasování v říjnových komunálních volbách v Krupce je podle ústeckého krajského soudu neplatné. Volby se v celém městě budou opakovat.

Podle soudu se zde nakupovaly hlasy voličů, což je závažný delikt narušující soutěž. Proti rozhodnutí soudu není odvolání.

Především sociálně slabší občané dostali v říjnu za zvolení konkrétní strany zaplaceno. Získat tak měli až 300 korun.

Do volebních místností navíc byli voliči sváženi.

V problémových okrscích pak volby jednoznačně vyhrálo sdružení místostarosty Krupky Zdeňka Matouše. To údajně za nákupem hlasů stojí.

Místostarosta obvinění odmítl.

Průběh voleb se nejdříve projednával u Ústeckého krajského soudu. Ten nařídil opakování voleb ve třech okrescích. Ústavní soud ale později rozhodl, že se budou opakovat v celém městě.

Nefunkční zastupitelstvo přináší Krupce problémy. Radnice nemůže rozhodovat o dotacích a výběru poplatků. S tím se musí počkat na nové zastupitele

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy