Vlivný člen ODS Oulický načerno staví v CHKO České středohoří

ČTK ČTK
28. 7. 2009 20:31
Podnikatel a vlivný člen ODS Patrik Oulický stavěl bez stavebního povolení v Moravanech na Ústecku
České středohoří z Milešovky
České středohoří z Milešovky | Foto: Ondřej Besperát

Ústí nad Labem - Podnikatel a vlivný člen ODS Patrik Oulický stavěl bez stavebního povolení v Moravanech na Ústecku, v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří.

O věci měl původně rozhodnout Městský úřad v Trmicích, když však hrozilo, že stavby nařídí zbourat, převzali případ krajští úředníci. Informovala o tom dnes Česká televize. Kraj by měl záležitost rozhodnout do několika týdnů. Podnikatel se k věci nevyjádřil.

Oulický si v Moravanech postavil masivní opěrné zdi, bazén a další stavby bez vědomí CHKO i bez stavebního povolení. Vedoucí Správy CHKO České středohoří Markéta Peřinová uvedla, že Oulický do "vcelku urbanisticky a architektonicky zachovaného vesnického prostředí vnesl ryze městské prvky" a navíc stavěl i mimo zastavitelné území obce.

"Náš stavební úřad zahájil řízení o odstranění staveb s tím, že by potom stavebník požádal u části staveb o jejich dodatečné povolení," řekl ČT tajemník Městského úřadu Trmice Milan Reichel.

Ještě předtím, než Trmičtí rozhodli, zda Oulický bude muset stavby zbourat, však převzal věc Krajský úřad Ústeckého kraje, podle usnesení kvůli obavám z toho, že by trmický úřad rozhodl nezákonně. Ředitel krajského úřadu Milan Zemaník prohlásil, že o to požádal sám Oulický a správní orgán shledal jeho důvody jako správné. Podle ČT jsou přitom podobná rozhodnutí naprosto výjimečná.

"V době, kdy krajský úřad vydával toto usnesení, ještě ani neměl k dispozici spis, protože ten byl u nás," uvedl Reichel.

Podnikatel Patrik Oulický bývá označován za šedou eminenci ústecké ODS. Podle některých médií stál za podivným náborem nových členů ODS na Teplicku, kteří vloni ve stranických primárkách podpořili Petra Gandaloviče.

Loni po volbách za ODS vyjednával společně s bývalým senátorem Alexandrem Novákem, obžalovaným ze vzetí čtyřicetimilionového úplatku, o nové krajské vládě. Na oficiální schůzky přístupné novinářům ale nechodil.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Lidovce nově povede Marian Jurečka

Delegáti mimořádného volebního sjezdu mu dali přednost před Bartoškem a Horníčkem. Jurečka nahradil Výborného.

před 53 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy