reklama
 
 

Fond hejtmanky dával podivné dotace. I Fibingerové

23. 9. 2011 18:02
Peníze z fondu ústecké hejtmanky šly často firmám zpřízněným s ČSSD

Ústí nad Labem - Ústecký kraj rozdává peníze z takzvaného fondu hejtmanky firmám spřízněným s ČSSD, píše páteční vydání deníku Mladá fronta Dnes (MfD).

Skoro tři miliony korun na konferenci, o níž neexistuje žádná zmínka, dostala jedna ostravská firma. A doloženy jsou minimálně další dvě podobné dotace.

Podobný fond má jen Ústecký kraj, plní se z peněz těžařských společností a ročně nakládá s desítkami milionů korun. Za jeho správu podle hejtmanky Jany Vaňhové (ČSSD) zodpovídá její náměstek Pavel Kouda (ČSSD).

"Fond hejtmanky, to je jen název," řekla MfD Vaňhová. Kouda se dle listu angažuje i v divizním fotbalovém klubu Baník Souš, jenž z fondu v minulosti dostal 4,3 milionu korun, napsal list.

Milion korun dostala i firma bývalé radní ČT

Milion korun dostala i firma někdejší koulařky a bývalé radní České televize Heleny Fibingerové. Dotace se časově kryje s řadou kauz, které tehdy pořad Reportéři ČT natáčel o ústecké regionální politice, včetně incidentů hejtmančina partnera a vlivného muže tamější ČSSD Romana Housky.

Ten v roce 2003 údajně najel strážníkovi na nohu a prý pak naváděl svědky ke křivé výpovědi. "Tlak paní Fibingerové kvůli ústecké hejtmance byl vždy enormní," citoval list šéfa pořadu Marka Wollnera. Fibingerová nátlak odmítá. "Jeden člověk se nemůže rozhodnout a intervenovat," prohlásila.

autor: ČTK | 23. 9. 2011 18:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama