Exředitel ústeckého dotačního úřadu nastoupil do vězení

Radek Nohl Radek Nohl
11. 3. 2013 14:20
Petra Kušnierze odsoudil pražský vrchní soud k pěti rokům vězení

Ústí nad Labem - Bývalý ředitel ústeckého dotačního úřadu Petr Kušnierz nastoupil do litoměřické věznice.

Tady by měl podle rozhodnutí pražského vrchního soudu strávit pět let.

"Petr Kušnierz již do vězení nastoupil," potvrdil Aktuálně.cz soudce Ondřej Peřich z ústeckého krajského soudu.

Vrchní soud poslal Kušnierze do vězení letos v polovině ledna. Podle obžaloby chtěl se svými komplici po žadatelích o evropské dotace úplatek minimálně 1,7 milionu korun.

Není to však jediný případ, za který byl Kušnierz obviněn. Stíhán je také v další kauze, v níž figuruje třeba i exnáměstek hejtmanky Pavel Kouda nebo další exředitel úřadu Pavel Markvart.

Všechny policie obvinila, protože se podle detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu podíleli na manipulaci s dotacemi. Tento případ ale stále vyšetřují.

Bývalý ředitel dotačního úřadu ve vězení? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy