reklama
 
 

Úřady po dvou požárech uzavřely ubytovnu v Černošicích

11. 2. 2013 11:59
Požáry v objektu vznikly od špatně připojených spotřebičů do elektrické sítě

Černošice - Hasiči se stavebním úřadem nechali po dvou požárech uzavřít hotel Kazín v Černošicích u Prahy, který delší dobu fungoval jako ubytovna pro sociálně slabší obyvatele.

Požáry v objektu vznikly od špatně připojených spotřebičů do elektrické sítě. Zákaz provozu i užívání objektu bude platit do té doby, než majitelé nebezpečný stav budovy napraví. Řekl to šéf středočeských hasičských vyšetřovatelů Libor Pospíšil.

V ubytovně naposledy hořelo v pátek 8. února v jednom z podkrovních pokojů. Záchranáři museli převézt do nemocnice sedm lidí, kteří se většinou nadýchali kouře.

Podle Pospíšila byla příčina ohně stejná jako při prvním požáru před dvěma týdny, kdy se vznítil přívodní kabel lampičky, který byl neodborně připojen v zásuvce.

"Byly tam použity nesprávné vodiče k připojení elektrických spotřebičů," řekl Pospíšil. Škody se předběžně odhadují na 1,5 milionu korun.

Budova v současnosti není provozuschopná. Majitelé podle Pospíšila musejí odstranit patologicky nebezpečný stav objektu a doložit doklady o provedených revizích, aby opět mohla začít ubytovna fungovat.

Město podle starosty Filipa Kořínka zajistilo a zaplatilo na noc z pátku na sobotu ubytování zhruba pro 15 lidí, kteří v ubytovně bydleli. Bydlení pro další dny si museli najít sami, protože jde o soukromý a nikoliv obecní objekt.

"Fungovalo to už docela dlouho jako ubytovna nejnižší kategorie a až po požáru jsme zjistili, že velká část těch lidí byli neplatiči. I proto jim majitelka objektu nechtěla platit ubytování, když ho neměli zaplacené ani u ní," podotkl Kořínek.

Ubytovna poprvé hořela 24. ledna. Požár si tehdy vyžádal evakuaci 28 lidí. Záchranáři jich 17 ošetřili a pět odvezli do nemocnice. První požár způsobil škody kolem 400.000 korun.

autor: ČTK | 11. 2. 2013 11:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama