Na Příbramsku se převrátil kamion, převážel 2800 kuřat

ČTK ČTK
25. 7. 2012 14:18
Nehoda se stala na 53. kilometru hlavního tahu vedoucího z Prahy do Strakonic
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Těchařovice - Na silnici R4 u Těchařovic na Příbramsku se ve středu dopoledne převrátil přívěs kamionu, který převážel asi 2800 kuřat.

Silnice byla na půl hodiny uzavřena kvůli vyproštění vozidla, poté policisté dopravu řídili kyvadlově. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, příčiny policisté zjišťují.

Nehoda se podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové stala před 10:30 na 53. kilometru hlavního tahu vedoucího z Prahy do Strakonic.

"Vlek za kamionem spadl do škarpy na bok," upřesnila mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Silnice byla podle mluvčích obousměrně uzavřena asi na půl hodiny.

Podle Kostkové hrozilo, že se kuřata v přepravkách udusí, a tak je hasiči museli přeložit na náhradní auto. "Teprve poté mohli s pomocí automobilového jeřábu zvednout zpět na kola převrácený přívěs," dodala.

Kuřata skončila na jatkách ve Vodňanech. Silnice byla podle Kostkové plně zprůjezdněna ve 13:00.

Podobná nehoda se ve středu stala také v Jihočeském kraji. U Horního Žďáru na Jindřichohradecku havarovalo nákladní auto převážející dobytek.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy