Muž kradl peníze z bankomatů, návod našel na internetu

ČTK ČTK
8. 8. 2011 14:34
Klientům pomocí jednoduchého zařízení znemožňoval výběr peněz
Foto: Reuters

Mladá Boleslav - Policisté z Mladé Boleslavi dopadli čtyřicetiletého muže, který podle návodu z internetu kradl peníze z bankomatů.

Za použití jednoduchého zařízení znemožňoval klientům výběr peněz. Poté požadovanou sumu z přístroje sám odebral.

Tímto způsobem okradl kolem dvaceti lidí, kterým odcizil celkově přes 100 tisíc korun, uvedl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Zadržený muž se touto činností obohacoval nejméně od února do dubna. Jak na to prý objevil na internetu.

"Přesný způsob krádeží policie nebude z taktických důvodů zveřejňovat, nicméně byla ve spolupráci s peněžními ústavy přijata opatření, aby podobné krádeže nebyly možné," uvedl Mareš.

Kriminalisté podezřelého obvinili z krádeže a jeho stíhání je vedeno na svobodě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy