Mladý motorkář zahynul po srážce s nákladním autem

ČTK ČTK
26. 7. 2011 15:55
Spolujezdce převezl s těžkým zraněním do nemocnice vrtulník
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Mnichovo Hradiště - Při srážce nákladního automobilu s motorkou v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku v úterý odpoledne zahynul třiadvacetiletý řidič motocyklu.

Jeho spolujezdec je těžce zraněn, vrtulník jej transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Řekl to mluvčí boleslavské policie David Schön. Kdo nehodu zavinil, policie vyšetřuje.

Nehoda se stala krátce před 13:00 na silnici ve směru na Českou Lípu. Nákladní automobil odbočoval ze silnice do areálu bývalého ČSAD, motorkář přijížděl ve směru od České Lípy.

Řidič motocyklu na místě zemřel, jeho spolujezdec byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice.

Silnice byla po dobu vyšetřování kolize dočasně průjezdná jen jedním jízdním pruhem. Na místě zasahovali záchranáři, policisté a hasiči. Později komunikaci uklidili pracovníci Správy a údržby silnic.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Čínská vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wu-chan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy.

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost ve čtvrtek uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

Další zprávy