Mladý motorkář zahynul po srážce s nákladním autem

ČTK ČTK
26. 7. 2011 15:55
Spolujezdce převezl s těžkým zraněním do nemocnice vrtulník
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Mnichovo Hradiště - Při srážce nákladního automobilu s motorkou v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku v úterý odpoledne zahynul třiadvacetiletý řidič motocyklu.

Jeho spolujezdec je těžce zraněn, vrtulník jej transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Řekl to mluvčí boleslavské policie David Schön. Kdo nehodu zavinil, policie vyšetřuje.

Nehoda se stala krátce před 13:00 na silnici ve směru na Českou Lípu. Nákladní automobil odbočoval ze silnice do areálu bývalého ČSAD, motorkář přijížděl ve směru od České Lípy.

Řidič motocyklu na místě zemřel, jeho spolujezdec byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice.

Silnice byla po dobu vyšetřování kolize dočasně průjezdná jen jedním jízdním pruhem. Na místě zasahovali záchranáři, policisté a hasiči. Později komunikaci uklidili pracovníci Správy a údržby silnic.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy