Černošice ušetří díky aukci milion za telefony

Eliška Morochovičová
27. 7. 2011 7:28
Díky elektronické aukci se sníží náklady a výběr dodavatelů je transparentnější
Foto: Aktuálně.cz

Černošice - Město Černošice ušetří téměř jeden milion korun za služby mobilních operátorů díky elektronické aukci. Pracovníci městského úřadu si tak mezi sebou budou volat zcela zdarma.

V minulosti město za služby mobilních operátorů platilo v průměru 1,5 milionu korun, v příštích dvou letech by náklady měly přijít na 590 tisíc korun. "Chceme snížit běžné výdaje města a víme, že jiná města úspěšně použila elektronické aukce. Tak jsme se rozhodli, že to také zkusíme," řekl starosta Filip Kořínek (Věci černošické).

Staronovým dodavatelem se tak pomocí elektronické aukce stala Telefónica Czech Republic. Nové smluvní podmínky budou platit od 1. srpna a zahrnou nejen samotný úřad, ale například i školu a dvě mateřské školky.

Nejen levná cena, ale i transparentnost výběru

Dalším dobrým důvodem pro výběr elektronické aukce byla podle starosty také naprostá transparentnost výběru dodavatelů.

"Už když jsme po minulých komunálních volbách nastoupili, rozhodli jsme, že zakázky nad 50 tisíc korun musí být kompletně zveřejněny. Jak kvůli transparentnosti, tak kvůli snížení cen díky větší konkurenci dodavatelů. Elektronické aukce jsou dalším logickým krokem," řekl starosta.

Pokud se tento plán na úspory osvědčí, zváží město elektronické aukce pro nákup i dalších komodit, třeba elektřiny a plynu.

 

Právě se děje

Další zprávy