Zelení bojují peticí proti "baldachýnu" na Letné

Markéta Žižková
23. 2. 2011 16:18
Projekt přístřešku nad podzemním parkovištěm je prý drahý a na Letnou se nehodí
Foto: Pražský magistrát

Praha - Straně zelených se nezamlouvá záměr vybudovat nad garážemi na Letné obrovský přístřešek.

Její zástupci proto předali vedení Prahy petici. Tu podepsaly stovky obyvatel Prahy 7, kteří "baldachýn" nad parkovištěm pro více než 800 aut nechtějí.

Projekt, který by zabral místo naproti stadionu Sparty, je podle odpůrců nefunkční, drahý a esteticky nevhodný.

"Předpokládáme návrat k původnímu plánu, kdy hrana garáží vystupuje nad povrch Letenské pláně o přibližně 1,5 metru a je pouze překryta zeminou a osazena zelení," sdělil Aktuálně.cz předseda zelených v Praze 7 Ondřej Mirovský.

Partaj zároveň usiluje o to, aby byl v plánovaných garážích dostatek parkovacích míst pro místní.

Požaduje také zklidnění dopravy na Letné. Navrhuje proto zúžení silnice na Letenské pláni na jeden pruh každým směrem.

"Baldachýn", který navrhlo architektonické studio Hubička, není jediným projektem pro Letenskou pláň, který vyvolává protesty.

S rozpory byl přijímán i návrh knihovny od Jana Kaplického. Proti němu před lety ostře vystoupil i prezident Václav Klaus


 

Právě se děje

před 57 minutami

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy