Nové stavby na Letné: Oceanárium, stadion, knihovna

Nové stavby na Letné: Oceanárium, stadion, knihovna
Vizualizace oceanária na Letné
Vizualizace oceanária na Letné
Vizualizace stadionu na Letné
Vizualizace stadionu na Letné
Foto: Underwater World Oceanarium (CZ)
21. 10. 2007 12:00

Letenská pláň by se za několik let mohla výrazně proměnit. Pokud ovšem úřady povolí postavit na místě někdejšího Stalinova pomníku obří oceanárium, na místě stadionu Sparty nový Národní fotbalový stadion a o kousek dál Národní knihovnu přezdívanou Chobotnice. Podívejte se na exkluzivní vizualizace jednotlivých staveb.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy