Z okna vyskočil sám, říká obžalovaný ze silvestrovské vraždy

ČTK ČTK
29. 7. 2014 10:15
Čtyřiačtyřicetiletý muž z Prahy je podezřelý, že během silvestrovské noci bodl a poté vyhodil z okna svého hosta.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Bleskově

Praha - Před pražským městským soudem stanul v úterý Eduard Klaga, který podle obžaloby spáchal vraždu o silvestrovské noci v centru Prahy.

Podle spisu pod vlivem alkoholu zaútočil na svého hosta, jehož bodl do břicha a vyhodil z okna bytu ve čtvrtém patře. Obžalovaný vinu odmítá a tvrdí, že muž vyskočil z okna sám.

Čtyřiačtyřicetiletý Klaga si k sobě do Petrské ulice pozval na silvestrovskou oslavu dva známé. Podle obžaloby se poté s jedním z nich pohádal kvůli banalitě a zlomil mu úderem hlavou do obličeje nos. Potom ho uchopil zezadu pod krkem "do kravaty" a bodl jej nožem do břicha.

Muž se mu vysmekl a snažil se zachránit útěkem na balkon, přičemž proskočil skleněnou výplní balkonových dveří. Klaga údajně vyšel za ním a strčil ho přes zábradlí. Šestačtyřicetiletý muž spadl z patnácti metrů na betonovou dlažbu dvora a zemřel.

Nepovedená silvestrovská oslava

"Ani jsem se ho nedotkl," prohlásil před soudem Klaga. Vinu svaloval na druhého z hostů, o kterém tvrdil, že oběť napadl. Zraněný muž podle něj po napadení nejprve proskočil skleněnou výplní okna a pak sám vyskočil z balkonu. "Toho činu jsem se nedopustil," doplnil Klaga, jenž prý sám na místo zavolal záchranáře a policii.

Oba muže údajně pozval domů poté, co je potkal při návratu domů z nepovedené silvestrovské oslavy ještě před půlnocí. Nejdříve jim pouze nosil alkohol před dům. Nakonec však obžalovaného přemluvili, aby mohli k němu domů. Jeho hosté prý byli bez práce, domova a byla jim zima.

Muži si povídali hlavně o práci, řekl Klaga při výpovědi. Vražda se pak po hádce podle spisu stala mezi čtvrtou a půl pátou ráno.

Klagovi hrozí deset až osmnáct let vězení. Soud bude ve středu pokračovat výslechy soudních znalců.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Prezident Miloš Zeman kvůli koronaviru nevyhlásí amnestii

Prezident Miloš Zeman odmítl vyhlásit amnestii. Reagoval tak na podnět advokátů, kteří mu tento krok navrhli v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v sobotu v tiskové zprávě sdělil, že Zeman je zásadním odpůrcem plošné amnestie. Zároveň tento podnět v současné epidemiologické a ekonomické situaci považuje za škodlivý.

Advokát Petr Toman návrh prezidentovi zaslal ve čtvrtek. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) v pátek napsala, že se tématem zabývá. Její úřad ale následně popřel spekulace, že by amnestii aktuálně připravoval.

před 33 minutami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy