V rokli v Praze 5 byl nalezen mrtvý 21letý mladík

ČTK ČTK
29. 3. 2013 12:53
Další mrtvé tělo bylo nelezeno v rybníku v Horoměřicích u Prahy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Horoměřice/Praha - V rybníku v Horoměřicích u Prahy bylo v pátek dopoledne nalezeno ženské tělo.

Přivolaný lékař nenašel při ohledání těla známky cizího zavinění. Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Řekl to policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

"Jednalo se o starší ženu, která měla dlouhodobé zdravotní problémy," sdělil Chalupa.

Další tělo bylo v pátek ráno nalezeno v Praze 5. V rokli nedaleko ulice V násypu ležel mrtvý jedenadvacetiletý mladík. Příčinu úmrtí by měla objasnit soudní pitva, uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Tělo mladíka bylo objeveno zhruba v 07:30, leželo na obtížně přístupném místě. "Prozatím nemůžeme vyloučit ani cizí zavinění," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy