Pražské taxislužby už na ráno neberou objednávky

Kateřina Severová Kateřina Severová
15. 6. 2011 23:30
Největší hráč v Praze AAA radiotaxi má plno od čtvrté ranní do pravého poledne
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Čtvrteční stávka a s ní spojený kolaps pražské hromadné dopravy už zná svého vítěze: Jsou jím taxislužby v hlavním městě.

Jak zjistila reportérka Aktuálně.cz, ve středu večer už nebylo možné objednat si na čtvrteční ráno na cestu do práce či jinam taxi.

Největší hráč v Praze - společnost AAA radiotaxi - nemá volný vůz v době od čtvrté hodiny ranní až do pravého poledne.

"Přijali jsme maximální počet předobjednávek dle předpokládané dopravní siuace pro čtvrteční den," řekl Aktuálně.cz ředitel společnosti Jiří Kvasnička. "Ranní zakázky a zakázky během zítřka budou přijímány dle aktuální dopravní situace... Ale nechceme něco slibovat a pak třeba nedojet na čas," dodal.

Lepší situace není ani u dalších oslovených společností - Halo taxi, City taxi či Modrý anděl.

"Bohužel, nemůžeme už přijímat objednávky. Zkuste si zavolat ráno," říkají dispečerky společností unisono.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Finanční správa začala vracet přeplatky na dani z příjmů

Pracovníci Finanční správy zatím vyřídili první žádosti o přeplatky na dani z příjmů fyzických osob a na účty poplatníků odeslali 662 953 112 Kč. Letos podalo daňové přiznání zatím 1 180 678 lidí. Vzhledem k současné situaci, někteří využili možnost generálního pardonu do konce června a úřady tak očekávají ještě víc než půl milionu podání.

Pro ty, kteří si pospíšili s daňovým přiznáním a odevzdali ho již v lednu nebo únoru, aby přeplatek na daních z příjmů dostali co nejdříve, platí stejné datum - 1. 4. Třicetidenní lhůta se začíná počítat až od tohoto data - tedy od okamžiku, kdy skončila "uzávěrka" pro podání daňového přiznání.

Ve standardním případě tedy vzniká přeplatek 2. 4. a třicetidenní lhůta pro jeho vrácení začíná běžet 3. 4. To znamená, že nejpozději 4. 5. musí Finanční správa dát příkaz do banky na vrácení peněz.

Další zprávy