Praha nechá přebudovat Stadion mládeže za 20 milionů

ČTK ČTK
4. 7. 2013 12:51
Přesná cena vzejde až z výběrového řízení. Oprava má začít v září
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Praha - Magistrát hlavního města se rozhodl přebudovat sportovní Stadion mládeže v Praze 6.

Celkem chce do opravy areálu a výstavby nové hlavní budovy investovat 19,9 milionu korun. Přesná cena vzejde až z výběrového řízení. Oprava má začít v září.

Podle zadávací dokumentace chce město najít stavební firmu, která v areálu zbourá hlavní budovu a na jejím místě vybuduje zcela novou včetně nové tribuny.

Kromě hlavní budovy a elektrické přípojky firma musí vybudovat také nové parkoviště včetně komunikace a zpevněné plochy a zároveň provede sadové úpravy zeleně v areálu.

Stadion mládeže se nachází v Praze 6 a je součástí Domu dětí a mládeže. Postaven byl v roce 1957 pod názvem Dům pionýrů a mládeže na místě bývalé cihelny.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud v úterý potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy