Praha nechá přebudovat Stadion mládeže za 20 milionů

ČTK ČTK
4. 7. 2013 12:51
Přesná cena vzejde až z výběrového řízení. Oprava má začít v září
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Praha - Magistrát hlavního města se rozhodl přebudovat sportovní Stadion mládeže v Praze 6.

Celkem chce do opravy areálu a výstavby nové hlavní budovy investovat 19,9 milionu korun. Přesná cena vzejde až z výběrového řízení. Oprava má začít v září.

Podle zadávací dokumentace chce město najít stavební firmu, která v areálu zbourá hlavní budovu a na jejím místě vybuduje zcela novou včetně nové tribuny.

Kromě hlavní budovy a elektrické přípojky firma musí vybudovat také nové parkoviště včetně komunikace a zpevněné plochy a zároveň provede sadové úpravy zeleně v areálu.

Stadion mládeže se nachází v Praze 6 a je součástí Domu dětí a mládeže. Postaven byl v roce 1957 pod názvem Dům pionýrů a mládeže na místě bývalé cihelny.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy