Policista si nechával pokuty pro sebe, vydělal tisíce

ČTK ČTK
19. 3. 2011 11:11
Pětadvacetiletého muže obvinila policejní inspekce ze zneužití pravomoci
Vidět tuto signalizaci za jízdy ve zpětném zrcátku může přijít řidiče draho.
Vidět tuto signalizaci za jízdy ve zpětném zrcátku může přijít řidiče draho. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pražský dopravní policista byl obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby. Muž si nechával peníze, které vybral od pokutovaných řidičů. Získal tak několik tisíc korun.

Podle mluvčí pražského policejního ředitelství byl pětadvacetiletý policista v pátek propuštěn ze služby.

Policejní inspekce dopravního policistu dlouhodobě sledovala a zaznamenala několik případů trestné činnosti.

"Řidiči zastaveného motorového vozidla uložil blokovou pokutu za zjištěný dopravní přestupek, pokutový blok sice vypsal, ale řidiči již nevydal. Vyplněnou část pokutového bloku přepsal nebo jinak upravil a dle potřeby opakovaně použil. Tímto způsobem získané finanční prostředky v hodnotě několika tisíc korun si policista ponechal pro vlastní potřebu," popsala mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Druhý případ během týdne

V krátké době je to druhý případ trestné činnosti příslušníka pražské dopravní policie. V neděli policejní inspekce zadržela dopravního policistu, který je podezřelý z toho, že vydíral viníka dopravní nehody. Požadoval od něj 100 000 korun za výměnu dokumentace ve spisu.

Muž tvrdil, že ve spise jsou informace o údajném pozitivním testu na návykovou látku u účastníka nehody a že je za peníze nahradí testem s negativním výsledkem. Policista je podezřelý ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu vydírání. I on byl propuštěn ze služebního poměru.

 

Právě se děje

Další zprávy