Policista si nechával pokuty pro sebe, vydělal tisíce

ČTK ČTK
19. 3. 2011 11:11
Pětadvacetiletého muže obvinila policejní inspekce ze zneužití pravomoci
Vidět tuto signalizaci za jízdy ve zpětném zrcátku může přijít řidiče draho.
Vidět tuto signalizaci za jízdy ve zpětném zrcátku může přijít řidiče draho. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pražský dopravní policista byl obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby. Muž si nechával peníze, které vybral od pokutovaných řidičů. Získal tak několik tisíc korun.

Podle mluvčí pražského policejního ředitelství byl pětadvacetiletý policista v pátek propuštěn ze služby.

Policejní inspekce dopravního policistu dlouhodobě sledovala a zaznamenala několik případů trestné činnosti.

"Řidiči zastaveného motorového vozidla uložil blokovou pokutu za zjištěný dopravní přestupek, pokutový blok sice vypsal, ale řidiči již nevydal. Vyplněnou část pokutového bloku přepsal nebo jinak upravil a dle potřeby opakovaně použil. Tímto způsobem získané finanční prostředky v hodnotě několika tisíc korun si policista ponechal pro vlastní potřebu," popsala mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Druhý případ během týdne

V krátké době je to druhý případ trestné činnosti příslušníka pražské dopravní policie. V neděli policejní inspekce zadržela dopravního policistu, který je podezřelý z toho, že vydíral viníka dopravní nehody. Požadoval od něj 100 000 korun za výměnu dokumentace ve spisu.

Muž tvrdil, že ve spise jsou informace o údajném pozitivním testu na návykovou látku u účastníka nehody a že je za peníze nahradí testem s negativním výsledkem. Policista je podezřelý ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu vydírání. I on byl propuštěn ze služebního poměru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy