Policista chtěl po řidiči 100 tisíc, nabízel i splátky

Kateřina Šmídová
15. 3. 2011 11:15
Peníze si chtěl převzít přímo na stanici
Při bleskové akci pracovníci inspekce zadrželi vyděrače.
Při bleskové akci pracovníci inspekce zadrželi vyděrače. | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Praha - Sto tisíc korun žádal dopravní policista po viníkovi nehody. Namísto toho se bude zřejmě zodpovídat před soudem.

Policejní inspekce přistihla vykutáleného policistu přímo při činu.

"Poškozeného vydíral informací o existenci údajného pozitivního testu na ovlivnění návykovou látkou a sliboval jeho nahrazení za test s negativním výsledkem," uvedla mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Policistovi nevadily ani splátky

Ve chvíli, kdy zjistil, že muž takovou částku nemá, nabídl mu možnost splátek. K tomu si přičetl 20 tisíc za ochotu.

"Dalším překvapením pro inspektory bylo místo sjednané schůzky, kdy pachatelova drzost neznala mezí a vyžádané peníze si převzal přímo na policejní služebně, kde jej následně pracovníci inspekce zadrželi," dodala mluvčí.

Policista už byl propuštěn a je podezřelý ze zneužití pravomoci úřední osoby a vydírání. Hrozí mu až čtyři roky vězení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy