reklama
 
 

Blanka ulevila většině Prahy. Dejvice a Břevnov ale auta z ní ucpala

Aktualizováno 21. 9. 2015 11:25
reklama
První ostrý start pro pražskou dopravu po otevření tunelu Blanka jsme sledovali v online zpravodajství. Na většině míst je doprava plynulejší, výrazně zhoustla jen v okolí Dejvického náměstí.

Blanka ulevila většině Prahy. Dejvice a Břevnov ale auta z ní ucpala

Souhrn událostí

reklama
11:22
 

S konstatováním, že tunel Banka až na menší komplikace v Dejvicích ostrý start zvládl, končíme dnešní online přenos. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne.

11:14

Ostrý start Blanky si magistrát pochvaluje. "Zafungovala skvěle. Na Letné ta zácpa není, Korunovační je taky klidnější," hodnotí první den všedního provozu náměstek primátorky Petr Dolínek, i když připouští, že několik kritickým míst bylo – například ulice Jugoslávských partyzánů a spojnice Prašného mostu a Vítězného náměstí. "To jsme ale očekávali," poukazuje Dolínek.

11:00
Tunel Blanka

Odbila jedenáctá hodina. Od této chvíle již mohou řidiči tunelem Blanka projíždět rychlostí až 70 km/h.

10:32
Twitter

Provoz v Argentinské a Wilsonově ulici zaznamenal v pondělí ráno výrazné zlepšení. Prohlédněte si srovnání dopravy v Praze dnes s průměrným dnem.

10:16
Twitter

Další střípek z Twitteru, který potvrzuje, že v Dejvicích není provoz optimální.

9:55
Tunel Blanka

V tunelu Blanka se od 11:00 zvýší rychlost z 50 na 70 km/h."Vyhodnotili jsme víkendový provoz i provoz dnes dopoledne ve špičce a nic nebrání tomu, aby byla rychlost v tunelu zvýšena. Zároveň se ukázalo, že pro začátek zvolená padesátka bylo dobré rozhodnutí, protože řidiči si na tunel museli zvyknout," řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek ČTK.

9:43
Doprava

Kolony se víc než dřív ráno tvořily ve Svatovítské ulici a kolem její křižovatky s ulicí Milady Horákové a také v Patočkově ulici ve směru k Bělohorské. Na těchto místech jsou výjezdy z Brusnického tunelu, který je součástí tunelového komplexu Blanka.

9:37
Doprava

Na Letné došlo k drobné nehodě. Vliv na provoz, ale nemá. "Na Letné u vjezdu do Blanky drobná nehoda, dvě auta se ťukla, jelikož je Letná praktická prázdná, dopravu to nijak nekomplikuje," hlásí z místa fotoreprotér Jakub Plíhal.

Doprava-na-letne-tunel-blanka Nehoda na Letné. | Foto: Jakub Plíhal
9:30
Twitter

Otevření Blanky zřejmě příliš nevylepšilo podmínky pro cyklisty v Praze. "Aut je na Letné stále hodně. Na Povltavské provoz zhoustl," píše komentátor Aktuálně.cz a vášnivý cyklista Martin Fendrych.

9:12
Twitter

Počet spokojených řidičů stoupá. Dokazují to alespoň pozitivní reakce na sociálních sítích.

9:02
Doprava

Pondělní ráno a v ulici V Holešovičkách je téměř prázdno, což je výjimečný úkaz. Zdá se, že tunel Blanka opravdu dopravě v Praze prospívá.

 

Provoz v Praze - Holešovičky Provoz v Praze - Holešovičky. | Foto: Marek Pokorný
8:55
Doprava

Ranní cestu autem do práce popisuje i redaktor Aktuálně.cz Michal Žák. "Neobvyklá situace je na Podolském nábřeží. Nejsou tu žádná auta. U nájezdu na magistrálu u Kongresového centra už je to klasika. I kvůli nedokončené opravě Nuselského mostu. V Legerově ulici nejde otevření Blanky poznat. Zatímco ve směru na Karlín a Holešovice je vše jako obvykle, v opačném směru je Wilsonova u nádraží nezvykle prázdná."

Provoz v Praze - Podolské nábřeží Podolské nábřeží | Foto: Michal Žák
8:45
Doprava

Drobná nehoda komplikuje dopravu na Trojském mostu, kde řidička nezvládla odbočování a narazila do sloupu.

Nehoda na Trojském mostu Nehoda na Trojském mostu | Foto: Marek Pokorný
8:35
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz vytvořilo unikátní grafiku, ve které si můžete připomenout, co všechno provázelo osmiletou stavbu tunelového komplexu i jak se Praha po jejím otevření změní. Čtěte ZDE.

Tunel Blanka Foto: ČTK
8:22
Doprava

Provoz na Letné je i díky tunelu Blanka plynulejší. Reportérovi Aktuálně.cz Markovi Pokornému to potvrdili i pražští policisté. Menší provoz je i v ulici Korunovační, kde ráno často bývají zácpy.

Doprava v Praze u Blanky Doprava v Praze u Blanky | Foto: Marek Pokorný
8:03
Doprava

Dopravní provoz v Praze je stále bez komplikací. Řada lidí si na sociálních sítích pochvaluje, že díky tunelu se dostala dříve do práce. Provoz v centru je plynulý. Reportér Aktuálně.cz Radek Pecák hlásí, že magistrálu u Národního muzea lze projet bez zdržení, stejně jako trasu Žitnou ulicí ve směru na Karlovo náměstí.

7:51
Aktuálně.cz

Řada komplikací zapříčinila, že se Blanka otevřela až se čtyřletým zpožděním, než bylo původně v plánu. Díky tomu vznikla na internetu řada vtipů, které situaci parodují. Ty nejlepší si můžete prohlédnout ZDE.

Tunel Blanka - Chuck Norris Foto: Koláž Aktuálně.cz
7:47
Twitter

Jestli Blanka v pondělí ustojí ranní dopravní špičku, zajímá i česká média.

7:38
Aktuálně.cz

Postavením Blanky Praha s dopravními stavbami nekončí. Přečtěte si, co hlavní město plánuje v nejbližších letech ještě postavit.

Doprava v Praze Páteřní dopravní síť v Praze. | Foto: Aktuálně.cz
7:32
Twitter

A máme tu pondělní pochvalnou reakci.

autoři: Michal Štůsek, Domácí | 21. 9. 2015 9:04

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama