Co Praze ještě chybí? Dokončení obou okruhů, metro D i tramvajové tratě. Podívejte se

Marek Pokorný Marek Pokorný
20. 9. 2015 20:41
Podívejte se do přehledné infografiky na stavby, které Praha potřebuje a měla by je začít stavět poté, co se čtyřletým zpožděním zprovoznila tunel Blanka.
V Holešovičkách 
Už tak přetížená ulice dostane ještě naloženo.
V Holešovičkách Už tak přetížená ulice dostane ještě naloženo. | Foto: Ludvík Hradilek

Dokončení městského okruhu (17 miliard korun, 8,9 km )

Dva dohromady devítikilometrové úseky, původně naplánované od ústí tunelu Blanka v Holešovičkách přes Balabenku až po Jižní spojku ve Strašnicích. Jejich nejdražší součástí měl být tunel pod Bulovkou a počítal například s 31 mosty. Město však již před časem oznámilo, že je příliš drahý. Jako variantu nyní zvažuje vést okruh přes Průmyslovou. 

Praha 8 kvůli tomu požaduje zahloubit ulici V Holešovičkách (na snímku) – jen to samotné by ovšem podle odhadů vyšlo na 5,7 miliardy korun.

Podle Vratislava Fillera ze sdružení Auto-mat by nejlepší řešení bylo rozdělit zde okruh na dvě stopy – jedna by vedla současnou Povltavskou, druhá přes Prosek a Průmyslovou. V obou případech by to znamenalo rozšíření současných komunikací. "Rozhodně by to nebylo tak drahé a Holešovičky by to nezatížilo," říká Filler.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy