Co Praze ještě chybí? Dokončení obou okruhů, metro D i tramvajové tratě. Podívejte se

Marek Pokorný Marek Pokorný
20. 9. 2015 20:41
Podívejte se do přehledné infografiky na stavby, které Praha potřebuje a měla by je začít stavět poté, co se čtyřletým zpožděním zprovoznila tunel Blanka.
V Holešovičkách 
Už tak přetížená ulice dostane ještě naloženo.
V Holešovičkách Už tak přetížená ulice dostane ještě naloženo. | Foto: Ludvík Hradilek

Dokončení městského okruhu (17 miliard korun, 8,9 km )

Dva dohromady devítikilometrové úseky, původně naplánované od ústí tunelu Blanka v Holešovičkách přes Balabenku až po Jižní spojku ve Strašnicích. Jejich nejdražší součástí měl být tunel pod Bulovkou a počítal například s 31 mosty. Město však již před časem oznámilo, že je příliš drahý. Jako variantu nyní zvažuje vést okruh přes Průmyslovou. 

Praha 8 kvůli tomu požaduje zahloubit ulici V Holešovičkách (na snímku) – jen to samotné by ovšem podle odhadů vyšlo na 5,7 miliardy korun.

Podle Vratislava Fillera ze sdružení Auto-mat by nejlepší řešení bylo rozdělit zde okruh na dvě stopy – jedna by vedla současnou Povltavskou, druhá přes Prosek a Průmyslovou. V obou případech by to znamenalo rozšíření současných komunikací. "Rozhodně by to nebylo tak drahé a Holešovičky by to nezatížilo," říká Filler.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tisícovky lidí v Drážďanech demonstrovaly proti Pegidě

Tisícovky lidí večer v Drážďanech demonstrovaly proti radikálnímu hnutí proti islamizaci Pegida a proti předsedovi durynské organizace protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Björnu Höckemu. Do ulic saské metropole vyšly také tisíce stoupenců Pegidy.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tunisko nejspíš čekají předčasné volby, potvrdil tamní prezident

Tuniský prezident Kaís Saíd potvrdil záměr vypsat předčasné volby v případě, že nová vláda nezíská důvěru. Sestavením kabinetu je momentálně pověřený někdejší ministr financí Iljás Fachfách, kterého Saíd navrhl v lednu poté, co jeho předchozího kandidáta parlament neschválil. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejlepšími sportovci roku jsou Messi, Hamilton a Bilesová

Držiteli trofeje Laureus pro nejlepší sportovce minulého roku jsou argentinský fotbalista Lionel Messi, britský pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Ta obhájila loňské prvenství, ocenění označované za sportovního Oscara poprvé získala už v roce 2016. Messi s Hamiltonem, kteří v mužské části ankety dostali stejný počet hlasů, zvítězili poprvé.

Hamilton, jenž se loni pošesté stal mistrem světa F1, převzal trofej od bývalého francouzského fotbalového trenéra Arsénea Wengera. Messi, který je v dvacetileté historii ankety prvním vítězným zástupcem kolektivního sportu, ani Bilesová se dnešního vyhlášení v Berlíně nezúčastnili.

Bilesová na loňském světovém šampionátu rozšířila sbírku zlatých medailí o dalších pět, v 22 letech už má na kontě rekordních 19 titulů. V anketě dostala přednost před americkou lyžařkou Mikaelou Shiffrinovou, jamajskou sprinterkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou, japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou, americkou fotbalistkou Megan Rapinoeovou a americkou běžkyní Allyson Felixovou.

Mezi muži se do finálové nominace dostali kromě Messiho s Hamiltonem i keňský maratonec Eliud Kipchoge, španělský tenista Rafael Nadal, španělský motocyklový jezdec Marc Márquez a americký golfista Tiger Woods.

V kategorii Návrat roku zvítězila německá pilotka formule 3 Sophia Flörschová, která se po těžkém zranění páteře dokázala vrátit k závodění. Za průlom roku byl oceněn kolumbijský cyklista Egan Bernal, vítěz Tour de France. Týmem roku jsou jihoafričtí ragbyoví mistři světa, nejlepší v akčních sportech je americká snowboardistka Kim Chloeová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy