Ubodal babičku přítele, tělo chtěl zlikvidovat louhem

ČTK ČTK
18. 5. 2011 13:09
Muž u soudu tvrdil, že vrahem je bývalý přítel, kterého původně chránil

Plzeň - Krajský soud v Plzni poslal dvaadvacetiletého Petra Boháčka z Ostravy za vraždu devětasedmdesátileté ženy na 15 let do vězení.

Podle soudu loni na konci listopadu v bytě v Klatovech usmrtil po hádce čtyřmi bodnými ranami do hrudníku babičku svého partnera.

Ženino tělo se našlo druhý den po vraždě. Lékaři nedokázali určit přesnou dobu její smrti. Podle výpovědi Boháčka se muži pokusili tělo zlikvidovat ve vaně louhem.

Boháček se nejdřív k vraždě přiznal, u soudu ale změnil výpověď a za vraha označil ženina vnuka. Řekl, že vinu vzal původně na sebe, protože chránil svého partnera. Kdysi prý uvažovali o registrovaném partnerství. Protože ho ale už za partnera nepovažuje, nemá prý důvod ho dál chránit a označil ho za vraha.

U výslechu přiznal, že ženu zabil sám

Přiznal jen, že se sám s ženou pohádal a že s ní třásl. Když zakopla o kabel od počítače a spadla na zem, přiskočil k ní prý její vnuk, sprostě jí nadával a bodal jí.

U výslechu na policii předtím řekl, že ženu zabil sám. Přes den prý s přítelem popíjeli víno z krabice. Když večer přišla do jejich pokoje partnerova babička a začala nadávat, ve vzteku jí bodl.

Jeho partner mezitím seděl u počítače a nijak mu nebránil. Tělo pak odnesli do koupelny, vyčistili parkety od krve a šli koupit dvě lahve vodky, kterou celou noc popíjeli. Ráno prý na přítelovu radu koupil v drogerii louh, tělo ve vaně posypal a zalili ho vařící vodou. Večer ho objevil syn zavražděné ženy.

 

Právě se děje

Další zprávy