reklama
 
 

V Pardubicích přibudou pruhy určené pro cyklisty

22. 10. 2012 18:59
Na silnicích se objeví také piktogramy, které na přítomnost cyklistů motoristy upozorní

Pardubice - V Pardubicích by se měly zlepšit podmínky pro cyklisty. Na jaře pro ně přibudou v některých ulicích města vyhrazené pruhy.

Na silnicích se objeví také piktogramy, které na přítomnost cyklistů motoristy upozorní. Informoval o tom městský cyklokoordinátor Vojtěch Jirsa.

"Vyhrazené pruhy pro cyklisty nebo piktogramy se na jaře objeví v Dašické, Štrossově, Bubeníkově nebo Jahnově ulici. Tato opatření mají pomoci propojit město pro cyklisty tak, aby byl jejich průjezd co nejplynulejší a také nejbezpečnější," uvedl Jirsa.

Na silnicích se objeví buď vyhrazené pruhy nebo piktogramy podle technických možností. Některé silnice jsou totiž příliš úzké na to, aby tam mohly vzniknout pruhy.

Opatření město začne uvádět do provozu na jaře, a to i vzhledem k tomu, že přes zimu lidé jízdní kola tolik nevyužívají a navíc se vodorovné dopravní značení přes zimu ničí v souvislosti se solením silnic a zimní údržbou.

Úpravy nejsou poslední, které město plánuje. Pruhy pro cyklisty by měly vzniknout i na ulici 17. listopadu, která se bude opravovat. V tomto případě zatím probíhají jednání s krajem, který je majitelem silnice.

"Z našeho průzkumu vyplynulo, že ulice 17. listopadu je cyklisty třetím nejvytěžovanějším místem v Pardubicích. Proto jsou zde opatření pro cyklisty velmi potřebné," uvedl Jirsa. Pardubice plánují opatření i na dalších místech, například na Chrudimské ulici, v ulici Jana Palacha nebo v Dražkovicích.

autor: ČTK | 22. 10. 2012 18:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama