Jeden mrtvý a dva zranění po srážce auta s kamiony

ČTK ČTK
22. 5. 2012 13:59
U nehody zasahoval vrtulník záchranářů. Silnice je uzavřená
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Pardubice - Jeden lidský život a dvě zranění si vyžádala v úterý ráno nehoda osobního a dvou nákladních aut na silnici první třídy číslo 35 u obce Chvojenec na Pardubicku.

U nehody zasahoval vrtulník záchranářů. Silnice byla uzavřená více než pět hodin. Řekl to policejní mluvčí Jozef Bocán.

Nehodu nepřežil pětatřicetiletý řidič osobního automobilu, zraněni byli oba řidiči nákladních aut.

"Podle předběžných informací se nehoda měla stát tak, že řidič osobního vozu jedoucí od Hradce Králové chtěl odbočit vlevo, zezadu do něj narazil nákladní vůz. Nárazem se osobní vůz dostal do protisměru, kde do něj čelně narazil protijedoucí nákladní vůz," uvedl Bocán.

Pro řidiče osobního auta letěl vrtulník, muž ale na místě zemřel.

Na místě zasahovali záchranáři, policisté i záchranáři. Nehodu budou policisté dál vyšetřovat.

Silnice byla během odklízení následků nehody zcela neprůjezdná a policisté provoz odkláněli po objízdných trasách. Znovu ji otevřeli před půl druhou odpoledne.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy