Jeden mrtvý a dva zranění po srážce auta s kamiony

ČTK ČTK
22. 5. 2012 13:59
U nehody zasahoval vrtulník záchranářů. Silnice je uzavřená
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Pardubice - Jeden lidský život a dvě zranění si vyžádala v úterý ráno nehoda osobního a dvou nákladních aut na silnici první třídy číslo 35 u obce Chvojenec na Pardubicku.

U nehody zasahoval vrtulník záchranářů. Silnice byla uzavřená více než pět hodin. Řekl to policejní mluvčí Jozef Bocán.

Nehodu nepřežil pětatřicetiletý řidič osobního automobilu, zraněni byli oba řidiči nákladních aut.

"Podle předběžných informací se nehoda měla stát tak, že řidič osobního vozu jedoucí od Hradce Králové chtěl odbočit vlevo, zezadu do něj narazil nákladní vůz. Nárazem se osobní vůz dostal do protisměru, kde do něj čelně narazil protijedoucí nákladní vůz," uvedl Bocán.

Pro řidiče osobního auta letěl vrtulník, muž ale na místě zemřel.

Na místě zasahovali záchranáři, policisté i záchranáři. Nehodu budou policisté dál vyšetřovat.

Silnice byla během odklízení následků nehody zcela neprůjezdná a policisté provoz odkláněli po objízdných trasách. Znovu ji otevřeli před půl druhou odpoledne.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy