Zloděj se šípem v hlavě zemřel. Majiteli hrozí 16 let

ČTK ČTK
4. 5. 2012 15:06
Trojice mužů chtěla vykrást dům, majitel se bránil kuší, nyní mu hrozí až 16 let vězení
Foto: Policie ČR

Ostrava - V ostravské fakultní nemocnici zemřel v noci údajný zloděj postřelený koncem dubna v Chotěbuzi na Karvinsku kuší do hlavy.

Muž, který z kuše vystřelil, původně čelil obvinění z těžkého ublížení na zdraví. Případ však bude překvalifikován na ublížení na zdraví s následkem smrti, řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Obviněnému tak hrozí až 16 let vězení. Případ si podle mluvčí převezmou krajští kriminalisté.

Muž údajného zloděje postřelil minulý čtvrtek. Trojice mužů chtěla vykrást v Chotěbuzi dům, který zvenku vypadá jako neobydlený.

Živnost v něm však má muž, jenž se svůj majetek rozhodl bránit kuší. Jednou vystřelil a šíp zasáhl do hlavy devětatřicetiletého muže, který okamžitě upadl do bezvědomí.

I s šípem, jehož asi třiceticentimetrová část mu trčela z hlavy, byl v kritickém stavu převezen do nemocnice.

Šíp před lety zasáhl i recidivistu, který vlezl na zahradu Oldřicha Doskočila u Plzně. Jeho chatu zloději opakovaně vykradli, a proto u ní nainstaloval samostříl.

Zařízení muže zranilo a soud v prosinci 2005 uznal Doskočila vinným z nedovoleného ozbrojování, ale zejména kvůli jeho vysokému věku, nemoci a bezúhonnosti ho nepotrestal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Tisíce lidí v sobotu večer znovu protestovaly v centru Bělehradu proti násilí v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem. Podle agentury APA šlo již o čtvrtou demonstraci proti násilí. Desetitisíce demonstrantů podle srbského vysílání BBC požadovaly odstoupení prezidenta Aleksandara Vučiče.

Vučić odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí svezených autobusy z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu.

Navzdory dešti zaplnily desetitisíce lidí centrální ulice Bělehradu. Nejprve mnozí zanechali před sídlem parlamentu květiny na památku obětí masových vražd a poté davy lidí vytvořily kruh kolem budovy srbského rozhlasu a televize RTS a skandovaly "Demise, demise!" a "Vučiči, odejdi!", informuje BBC. Připomněla také, že mezi požadavky demonstrantů a opozičních stran patří výměna členů regulačního orgánu pro elektronická média a odebrání vysílacích frekvencí televizím, které propagují násilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy