Podnikatelé krátili daně, stát okradli o půl miliardy

Radek Nohl Radek Nohl
1. 3. 2011 14:16
Protikorupční policie odhalila rozsáhlý případ krácení daní
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Nováková

Praha/Ostrava - Protikorupční policie odhalila na severu Moravy rozsáhlý případ krácení daní.

Devět mužů připravilo mezi roky 2008 a 2010 stát o 520 milionů korun. Teď je policisté zadrželi a obvinili. Zabavili jim také majetek za více než 36 milionů korun.

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek řekl, že obvinění působili ve vrcholných pozicích několika společností. Jednalo se zejména o jednatele, členy nebo předsedy představenstva.

S pohonnými hmotami obchodovali od roku 2008. "Vše dělali po vzájemné domluvě a ve společném úmyslu zkrátit daňovou povinnost prostřednictvím uměle vytvořeného řetězce obchodně a personálně provázaných obchodních společností," prohlásil Skřepek.

Objem obchodů s naftou a Natural 95 podle něj dosahoval několika desítek milionů litrů. "Obvinění přiznávali daň z přidané hodnoty, ale již ji nezaplatili z důvodu uměle vyvolané insolvence firmy," dodal mluvčí protikorupční policie.

Nyní devíti mužům hrozí trest od pěti do deseti let vězení.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy