Mladík potřeboval peníze na drogy, okradl důchodce

Barbora Valešová
11. 7. 2013 13:06
Již dříve ho odsoudili za vydírání, při dalším odsouzení pro loupež byl ale amnestován
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Ostrava - Teprve osmnáctiletý mladík napadl okradl v Ostravě pětašedesátiletého důchodce.

Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové mladík důchodce uchopil zezadu, začal ho prohledávat a slovně napadat. Pak mu vzal peněženku a utekl.

"Na křik oběti zareagoval pětadvacetiletý svědek, který podezřelého pronásledoval a dostihl v herně, kde mladík stačil odcizenou věc ještě odhodit do koše," řekla Holčáková.

Přivolaní policisté mladíka zadrželi a odvezli na služebnu. V ukradené peněžence byly doklady a víc než 500 korun.

Při výslechu se podezřelý přiznal, že peníze ukradl, aby mohl nakoupit drogy. Prý chtěl využít situace, když si všiml, že má muž peněženku v zadní kapse kalhot, uvedla Holčáková.

Soudce vzal obviněného do vazby.

Obviněného mladíka odsoudili už dřív za vydírání, při dalším odsouzení pro loupež byl ale amnestován. Jako nezletilý byl opakovaně podezřelý z několika trestných činů, mimo jiné i pro loupež.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy