Mladík potřeboval peníze na drogy, okradl důchodce

Barbora Valešová
11. 7. 2013 13:06
Již dříve ho odsoudili za vydírání, při dalším odsouzení pro loupež byl ale amnestován
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Ostrava - Teprve osmnáctiletý mladík napadl okradl v Ostravě pětašedesátiletého důchodce.

Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové mladík důchodce uchopil zezadu, začal ho prohledávat a slovně napadat. Pak mu vzal peněženku a utekl.

"Na křik oběti zareagoval pětadvacetiletý svědek, který podezřelého pronásledoval a dostihl v herně, kde mladík stačil odcizenou věc ještě odhodit do koše," řekla Holčáková.

Přivolaní policisté mladíka zadrželi a odvezli na služebnu. V ukradené peněžence byly doklady a víc než 500 korun.

Při výslechu se podezřelý přiznal, že peníze ukradl, aby mohl nakoupit drogy. Prý chtěl využít situace, když si všiml, že má muž peněženku v zadní kapse kalhot, uvedla Holčáková.

Soudce vzal obviněného do vazby.

Obviněného mladíka odsoudili už dřív za vydírání, při dalším odsouzení pro loupež byl ale amnestován. Jako nezletilý byl opakovaně podezřelý z několika trestných činů, mimo jiné i pro loupež.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy