Mladík hodil vlastní matce do bytu Molotovův koktejl

Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 4. 2011 17:59
Žena i její přítel po útoku 25letého syna vyvázli bez zranění, přestože byli opilí
Před výslechem musí nejdřív mladík vystřízlivět
Před výslechem musí nejdřív mladík vystřízlivět | Foto: Attila racek

Česká Lípa - V České Lípě zaútočil 25letý muž na vlastní matku a jejího druha.

Do stavební buňky, ve které žili, v sobotu večer vhodil zápalnou lahev. Oba naštěstí stihli před ohněm utéci, přestože byli opilí. Mladý muž skončil v policejní cele.

Byl podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové je pod vlivem drog a zatím nebyl schopen vypovídat.

K útoku došlo po sedmé večer v českolipské části Dubice. "Co muže k útoku vedlo, zatím nevíme," řekla Suchánková. Na místo vyjížděli i hasiči, oheň buňku zničil.

Škody dosáhly 30 000 korun, uvedl operační důstojník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy